Dyrektor pilnie poszukiwany

  • 27.02.2019, 14:12 (aktualizacja 27.02.2019, 14:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dyrektor pilnie poszukiwany
Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił 26 lutego konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. To konsekwencja niedawnego odwołania Romana Nojszewskiego z tego stanowiska.

Ogłoszenie władz regionu opublikowane zostało w BIP oraz na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń szpitala.

Zarząd województwa określił kilka warunków, jakie musi spełnić przyszły zwierzchnik jednej z trzech największych placówek ochrony zdrowia podlegających Urzędowi Marszałkowskiemu (to także szpitale wojewódzkie – w Białymstoku i Suwałkach). Formalne, określone w ustawie to: wykształcenie wyższe, „wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”, co najmniej 5 lat stażu pracy na stanowisku kierowniczym lub studia podyplomowe z zarządzania (wtedy trzy lata stażu kierowniczego), niekaralność za przestępstwo umyślne.

Merytoryczne oczekiwanie jest znacznie poważniejsze: koncepcja pracy na stanowisku dyrektora dyretora na najbliższe 6 lat (bo na tyle podpisana będzie umowa).

Na zgłoszenia Urząd Marszałkowski oczekuje do 8 marca. Indywidualne rozmowy mają się odbywać w okresie do 2 tygodni po upływie terminu.

Przypomnijmy, że dwaj ostatni dyrektorzy szpitala – Krzysztof Bałata i Roman Nojszewski – nie byli lekarzami, a menedżerami. Łączy ich także to, że przyjechali do pracy w Łomży spoza województwa podlaskiego.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe