Armia wojowników powraca  

  • 01.03.2019, 06:18 (aktualizacja 01.03.2019, 15:51)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Armia wojowników powraca
Organizacja Armia Fight Night wraca do Łomży po roku. Dojrzalsza, silniejsza i atrakcyjniejsza. Dla wielbicieli sportów walki gala zaplanowana na 5 kwietnia zapowiada się fascynująco.

Mistrzowie i "debiutant"

Pierwszy mistrz organizacji, uhonorowany szablą, a nie pasem znanym w innych sportach walki, Patryk Surdyn z Black Horse MMA Łomża, zmierzy się w głównym pojedynku gali z Jakubem Wikłaczem z klubu Arrachion Olsztyn. Filip Bątkowski, główna postać federacji AFN, o obydwu mówi, że są wspaniałymi wojownikami z aspiracjami na światową karierę, już niedługo.      

- Życzę wam panowie, aby wygrał lepszy. Żebyście obydwaj pokazali w przyszłości, że z polskich miast, mniejszych miejscowości, można wypłynąć na światowe wody - powiedział Filip Bątkowski.

Obok walki wieczoru, kolejnym niezwykłym wydarzeniem będzie debiut Macieja Tercjaka w nowej dyscyplinie sportu. Utytułowany zawodnik, medalista krajowych i europejskich imprez mistrzowskiej rangi, przechodzi z karate kyokushin do kickboxingu, czyli w dziedzinę sportów uderzanych . Motywów zmiany ma kilka, ale - jak przyznał już po oficjalnej gali - marzy o udziale w igrzyskach olimpijskich, a jest szansa, aby kickboxing wszedł do programu w 2024 roku w Paryżu.

Wojsko i sport

 - Łomża w poprzednim roku była miejscem, w którym odbywały się wielkie wydarzenia sportowe. Były one transmitowane w telewizjach ogólnokrajowych. Jesteśmy dumni z tego, że wizerunek naszego miasta w ostatnim czasie się zmienił – mówił podczas konferencji prezydent Mariusz Chrzanowski. - Dla mnie ważne jest to, że wydarzeniu wezmą udział zawodnicy łomżyńskich klubów. MMA jest u nas sportem niezwykle popularnym.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe