Będziemy współpracować dla Łomży - Na Starym Rynku Karol Karski i Lech Antoni Kołakowski [VIDEO] 

  • 05.03.2019, 10:09 (aktualizacja 05.03.2019, 14:02)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Będziemy współpracować dla Łomży - Na Starym Rynku Karol Karski i Lech Antoni Kołakowski [VIDEO]
O praworządności w Polsce i Europie, o drogach, mostach i kolejach, o szansach na rozwój Ziemi Łomżyńskiej z posłem do Parlamentu Europejskiego Karolem Karskim oraz posłem do polskiego Sejmu Lechem Antonim Kołakowskim rozmawia Marlena Siok.

 

Marlena Siok: - Panie Profesorze, okres kiedy reprezentuje pan Polskę Europarlamencie, to także czas kiedy w Polsce zmieniła się fundamentalnie sytuacja polityczna. Jak na szczeblu europejskim komentowane są rządy Prawa i Sprawiedliwości?

Karol Karski - Polska jest po pierwsze postrzegana jako państwo dynamicznie rozwijające się gospodarczo. To jest pierwsze wrażenie, które każdy ma, kiedy słyszy o Polsce. Jestem jednym z 751 posłów do Parlamentu Europejskiego, ale też jednym z dwudziestu członków Prezydium Parlamentu Europejskiego. Wszyscy koledzy najpierw ze zdziwieniem  patrzyli na to jak dynamicznie rośnie PKB i maleje bezrobocie. Potem zobaczyli, że Polska jest państwem, z którym trzeba się liczyć,  ponieważ jest liderem gospodarczym regionu. Jest podmiotem, z którym należy poważnie rozmawiać i kształtować Unię Europejską. Czasem stykamy się z kwestiami dotyczącymi rzekomych problemów z praworządnością, ale one są w zasadzie zamknięte. Dwa tygodnie temu komisja swobód obywatelskich przegłosowała, że nie będzie sporządzany raport na temat Polski. To efekt pobytu w Polsce misji, która spotykała się z przedstawicielami różnych organizacji i instytucji. Posłowie wrócili i stwierdzili, że Polska jest krajem praworządnym, nie ma tutaj większych problemów, większych niż w innych państwach. Komisja przegłosowała,  że ta procedura nie będzie kontynuowana i nie będzie sporządzany raport.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna D.
Anna D. 09.03.2019, 23:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jerzy Wnorowski
Jerzy Wnorowski 05.03.2019, 16:16
Wierzę, że ci panowie mówią prawdę i będą pracować dla Ziemi łomżyńskiej i dla Polski !!!

Pozostałe