piątek, 19 kwietnia 2024 09:03

Zimowa królowa - koszykówka

Odbył się w Łomży XXII Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców rocznika 2005 ”Łomżyńska Zima 2019”. Przez trzy dni w hali im. Olimpijczyków Polskich królowała koszykówka chłopców.

Jak przekazuje trener "Dziewiątki" Wojciech Kamiński, w rywalizacji pod tablicami zmierzyli się zawodnicy z 6 zespołów naszego kraju. Były to: Iskra Konstantynów, SPK Białystok, UKS Trójka Działdowo, PKK Żubry Białystok, UKS 4 Łomża i gospodarz turnieju UKS Dziewiątka Łomża. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.

Po trzydniowych zmaganiach najlepszym zespołem okazał się zespół SPK Białystok, który jako jedyny wygrał wszystkie spotkania i kompletem 10 punktów zajął I miejsce. Na II miejscu uplasował się PKK Białystok, zaś III miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy UKS Dziewiątka Łomża.

Kolejne miejsca zajęły: UKS „Trójka” Działdowo, „Iskra” Konstantynów i UKS 4 Łomża.

Dodatkową atrakcją turnieju był drużynowy i indywidualny konkurs rzutów wolnych, konkurs pięciu kół i konkurs 3 – 2 – 1. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa z Działdowa przed dwoma zespołami z Białegostoku. Najlepszy w tej specjalności indywidualnie został Michał Typa z Iskry Konstantynów. W konkursie 3 – 2 – 1 zwyciężył Maciej Bobka z Białegostoku, a w konkursie Pięcu kół Paweł Chomiuk z Konstantynowa. Najlepszym zawodnikiem trzydniowych zmagań został Karol Kamiński z SPK Białystok. Tytuł najlepszego obrońcy turnieju przyznano Łukaszowi Anusewiczowi z Łomży, a najlepszym rozgrywającym został Maciej Siemieńczuk z PKK Żubry Białystok.

Podczas uroczystości zakończenia turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, atrakcyjne upominki rzeczowe, puchary i dyplomy oraz zdjęcia, a zwycięzcy medale i okazałe puchary. Przyznano też szereg wyróżnień indywidualnych w postaci statuetek i nagród rzeczowych ufundowanych przez Prezydenta Łomży. W sumie rozdano ponad 80 nagród indywidualnych, co jest rzadkością na turniejach w kraju i za granicą.

Turniej „Łomżyńska Zima 2019” został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” przy znaczącej pomocy Szkoły Podstawowej nr 9, Zarządu Podlaskiego i Miejskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, a przede wszystkim dzięki wsparciu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Serdeczne podziękowania organizatorzy składają firmie FOTO GABS za profesjonalną obsługę fotograficzną zawodów.

Dużo serdeczności i podziękowań organizatorzy składają licznym sponsorom, którzy znacznie wsparli XXII Ogólnopolski Turniej Koszykówki chłopców „Łomżyńska Zima 2019” – PHU Zacharzewski, PHU Kurpiewski, FOTO GABS, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa” w Łomży, Miejski SZS w Łomży, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w Łomży, GRAFSIDE Jarosław Górny, TKKF w Łomży, Metal - Technik. To dzięki ich wsparciu finansowym organizatorzy mogli rozdać dla uczestników tak dużo indywidualnych nagród oraz podnieść poziom tej imprezy. Zamykając zawody organizatorzy zapraszali na następną XXIII edycję „Łomżyńskiej Zimy”.