Amelka i jej mama całe i bezpieczne. Zostały znalezione koło Ostrołęki

  • 8.03.2019, 16:25 (aktualizacja 08.03.2019 19:39)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Amelka i jej mama całe i bezpieczne. Zostały znalezione koło Ostrołęki childalert.pl
Trzyletnia Amelka i jej matka, 25-letnia Natalia, są całe i zdrowe - choć w tej sprawie wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński woli zachować ostrożność do czasu, gdy wypowiedzą się lekarze i psycholodzy. W rękach policji jest ojciec dziecka i jeszcze jeden z prawdopodobnych sprawców porwania, którym przez ponad dobę żyła cała Polska.

- Możne powiedzieć, że na ponad dobę wstrzymywaliśmy oddech - mówi w TVN24 Jarosław Zieliński. - Zakładaliśmy jako jeden z głównych wariantów tzw. uprowadzenie rodzicielskie, ale przecież sytuacja mgła się ułożyć również inaczej.

Przypomnijmy, że do porwania matki i dziecka doszło w czwartek przed południem w Białymstoku na osiedlu Dziesięciny. Szybko okazało się, że sprawcy posługiwali się w tamtym momencie samochodem z wypożyczalni w Łomży. Wydarzenie postawiło na nogi policję w całym kraju, a także np. służby graniczne.

- Okazało się jednak, że nie w zachodniej Polsce, a tu blisko, w Ostrołęce doszło w samochodzie do odnalezienia Amelki i jej mamy oraz zatrzymania ojca dziecka. Drugi potencjalny sprawca porwania został zatrzymany w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby, ale oczywiście śledztwo wykaże czy to wszyscy, którzy brali w tym udział  - mówił wiceminister.

Jarosław Zieliński przede wszystkim podkreśla dobrą współpracę wszystkich części polskiej policji m. in komend wojewódzkich w Białymstoku, Olsztynie, czy Radomiu (tam ma swoją siedzibę mazowiecka  KWP - przyp. Narew) pod nadzorem Komendy Głównej. "Zaprojektowanie" sił i środków okazało się adekwatne do sytuacji - powiedział.   

Za równie decydujący czynnik uznał współpracę policji i obywateli oraz - pewnym stopniu - wprowadzenie instrumentu pod nazwą Child Alert.  Wiele osób kontaktowało się w związku z tym z policją.

- Nie wszystkie sygnały rzeczywiście pomogły, ale żadnego policja nie  zlekceważyła i starannie je weryfikowała - dodał wiceminister Jarosław Zieliński. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chcieli w tej sprawie pomóc.

Nieoficjalnie wiadomo, że to właśnie sygnał od kogoś, kto rozpoznał w samochodzie ojca dziewczynki (na podstawie opublikowanych przez policję zdjęć z monitoringu) i na bieżąco przekazywał policji ważne informacje, miał ogromne znaczenie w szybkim rozwiązaniu sprawy.    

O stanie zdrowotnym Amelki i jej matki przedstawiciel MSWiA  nie chciał spekulować. Na pytanie reporterki TVN24 stwierdził, że nie ma wśród raportów, jakie otrzymał żadnych wzmianek o ewentualnych użyciu siły przy zatrzymywaniu  podejrzanych.

- Najważniejsze, że Amelka i jej mama są całe i - mam nadzieje zdrowe - a przede wszystkim, że są bezpieczne. Cieszę się  i gratuluję polskiej policji - stwierdził Jarosław Zieliński.

Media ujawniają kolejne szczegóły tej sprawy. Okazuje się, że około rok temu, gdy oboje mieszkali w Niemczech,  kobieta odeszła od męża i przeprowadziła się do babci w Białymstoku. Trwa sprawa rozwodowa, a w ubiegłym roku Cezary R. starał się w sądach o przyznanie praw do opieki na córką. Chciał z nią mieszkać w Niemczech. Sądy dwóch instancji w Białymstoku odrzuciły jego wnioski.        

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe