WSA reaguje na potrzeby rynku i zaprasza na unikalne w Łomży kierunki studiów

  • 08.03.2019, 16:29 (aktualizacja 08.03.2019, 18:16)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
WSA reaguje na potrzeby rynku i zaprasza na unikalne w Łomży kierunki studiów WSA
W Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia dwóch nowych kierunków: „Ekonomia” oraz „Logistyka i inżynieria transportu”. To unikatowe w skali Łomży specjalności, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

To rynek stwarza zapotrzebowanie na specjalistów w danej dziedzinie - podkreśla dr inż. Ireneusz Żuchowski, prorektor ds. rozwoju i promocji Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Ostatnie badania pokazują, że w województwie podlaskim brakuje analityków, doradców finansowych czy też logistyków.

Podczas trzyletnich studiów studenci ekonomii będą mogli szkolić się w dwóch specjalnościach: „rachunkowość i finanse w jednostkach gospodarczych” oraz „rzeczoznawstwo majątkowe i obrót nieruchomościami”.

Będziemy starali się przeprowadzać jak najwięcej zajęć w formie praktycznej - tłumaczy dr inż. Żuchowski. - Tylko one odpowiednio przygotują naszych studentów do pracy. Będą prowadzone w firmach z regionu, gdyż nasi studenci to przede wszystkim mieszkańcy naszego województwa - dodaje.
Praktyka będzie także atutem zajęć na kierunku logistyka i inżynieria transportu. Zajęcia będą organizowane w we współpracujących z Wyższą Szkołą Agrobiznesu firmach i instytucjach.


- Będą to zajęcia dualne, czyli w dużej części prowadzone poza salami uczelnianymi - tłumaczy dr hab. inż. Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Trudno pokazać pewne zagadnienia na symulatorach - lepiej w rzeczywistości. I od drugiego roku należy już wdrażać studentów do pracy. Bowiem chcemy tak ich przygotować, by po ukończeniu studiów mogli „z automatu” podejmować zawodowe wyzwania.

 


W trakcie 3,5-letnich studiów słuchacze kierunku logistyki i inżynierii transportu będą mogli wyjechać na zagraniczne praktyki, by poznać także zasady pracy w państwach Unii Europejskiej. A warto podkreślić, że Wyższa Szkoła Agrobiznesu współpracuje z firmami m.in. z Francji, Niemiec, Portugalii i Grecji. Jest to o tyle ważne, że dzisiaj większość firm nie ogranicza się jedynie do transportu lokalnego, ale szuka kontrahentów w całej Europie. I poznanie zasad obowiązujących w Unii pozwoli być jeszcze lepiej przygotowanym do pracy.
- Dzisiaj rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze, potrzebuje dobrze rozwiniętej sieci transportowej i logistycznej - podkreśla dr hab. inż. Andrzej Borusiewicz, prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Wystarczy rozważyć samo tylko zagadnienie odbioru mleka od rolników. Bez tego jest bardzo trudno dobrze zorganizować produkcję. I dlatego potrzebni są fachowcy z zakresu logistyki.

Tym samym „Ekonomia” oraz „Logistyka i inżynieria transportu” dołączają do już działających w Wyższej Szkole Agrobiznesu kierunków: Rolnictwa, Pielęgniarstwa, Towaroznawstwa, Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Budownictwa i Pedagogiki.

 

- Te dwa kierunki przyczynią się do rozwoju naszej uczelni oraz samej Łomży - wyjaśnia dr inż. Ireneusz Żuchowski, Prorektor ds. rozwoju i promocji Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. - Nie chcemy bowiem powielać specjalności już istniejących na pozostałych uczelniach działających na terenie miasta. Szukamy czegoś nowego, czegoś, co rozwinie także miasto - dodaje prorektor.

 

W WSA ruszyła już rekrutacja na studia magisterskie na kierunku „Rolnictwo”. Szczegóły można znaleźć na stronie www.wsa.edu.pl lub w siedzibie uczelni przy ul. Studenckiej 19,
tel. 86 216 94 97. Rekrutacja trwa do 31 marca.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe