Miss Ziemi Łomżyńskiej 2019! Znamy te najpiękniejsze [FOTO VIDEO]

  • 10.03.2019, 07:31 (aktualizacja 11.03.2019, 12:28)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Miss Ziemi Łomżyńskiej 2019! Znamy te najpiękniejsze [FOTO VIDEO]
Nieszczególnie szczęśliwe miny miały Elwira Talkowska i Wiktoria Wiśniewska, czyli ubiegłoroczna Miss Ziemi Łomżyńskiej i Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej, gdy przyszedł moment, w którym musiały swe korony założyć na głowy innych piękności. Ale takie są reguły gry. Po roku królowe wracają do pracy i nauki, a rządy obejmują ich następczynie: Iwona Mocarska jako Miss Ziemi Łomżyńskiej i Aleksandra Czerwińska jako Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej.

Blisko trzy godziny trwała gala, której gościnnych progów użyczyła Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Do rywalizacji o tytuły, sławę, nagrody, a przede wszystkim rozmaite życiowe szanse, przystąpiło 12 pełnoletnich kandydatek i aż 20 nastoletnich piękności. Co ciekawe, w grupie tych nieco starszych łomżynianki stanowiły mniejszość, a wśród młodszych było odwrotnie. Ważne, że były to autentycznie wybory Miss Ziemi Łomżyńskiej - Iwona Mocarska jest z Poniatu, Aleksandra Czerwińska - ze Starych Kupisk.

Prezentowały się, już nie licząc Łomży,  ponadto panie i dziewczęta z m. in.  z Małego Płocka, Wąsosza, Jedwabnego, Gawrych, Kolna, Drozdowa, Zbójnej,  Zambrowa,  Mieczy, Rakowa, Grajewa (spora ekipa z silnym dopingiem), Śniadowa.

Gala prowadzona przez Kamila Baleję składała się przede wszystkim z kolejnych prezentacji kandydatek. Występowały m. in. na sportowo (kilka błysnęło autentycznie sporymi umiejętnościami gimnastycznymi), w strojach ludowych z Regionalnego Ośrodka Kultury (ileż w tym był świeżości i wdzięku, nawet jeśli - jak głosił utwór muzyczny - dziewczęta trochę się boją "kunia poić", a zupełnie inne uczucia budzą w nich "Jasieńkowe ocka" ), strojach z butiku, kreacjach Łukasza Verry, wieczorowych. Organizatorzy zachowali się z klasą i w prezentacjach w bieliźnie i sukniach ślubnych wzięły udział tylko pełnoletnie kandydatki. Jedyną okazją także do usłyszenia ich głosów była krótka sekwencja pytań, ale wzięło w niej udział zaledwie 6 z ponad 30 dziewcząt.   

Przerywnikami były m. in. krótkie "wideowizytówki" uczestniczek, wręczenie podziękowań, przedstawicielom instytucji i firm, które w organizacji wyborów brały udział, a przede wszystkim najważniejszej "sile sprawczej" powrotu konkursu Miss na Ziemię Łomżyńską, czyli Annie Kurządkowskiej-Kosińskiej. Uwielbiana przez kandydatki organizatorka i opiekunka miała jeszcze jedną chwilę specjalnych wzruszeń i chwały, gdy dziewczęta wypełniły kosze kwiatami tylko dla niej.    

Muzycznymi akcentami gali były występy Przemysława Piotrowskiego oraz młodziutkich, dojrzewających w Łomży talentów wokalnych: Amelii Borusiewicz  i Zosi Trojanowskiej  (chociaż uczy się w liceum plastycznym i będzie musiał pewnie w którymś momencie postawić bardziej na którąś dziedzinę artystyczną) oraz teledysk stworzony także przez łomżyńskich młodych twórców.

O swoich doświadczeniach z okresu panowania opowiedziały krótko Elwira Talkowska, Zuzanna Poteraj, która w Łomży została Wicemiss Nastolatek, a w Polsce - Miss oraz Wiktoria Wiśniewska - w Łomży Miss, a w Polsce Wicemiss Nastolatek 2018. Mówiły o przepięknych chwilach, spotkaniach ze wspaniałymi ludźmi, bezcennych doświadczeniach, korzystaniu z szans, które się trafiają nawet niespodziewanie.

Przesłanie i życzenia na odległość przekazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (na gali miasto reprezentował jego zastępca Andrzej Stypułkowski).  

Zasadnicze decyzje "wyborcze" spoczywały w rękach jurorów, którym przewodziła tym razem Marzanna Rutkowska, choreograf. W składzie była m. in. aktualna Miss Polski Olga Buława i trójka łomżyńskich najpiękniejszych z ubiegłego roku czy założycielka wielkiej międzynarodowej firmy Glov Monika Żochowska, a  także przedstawiciele wielu instytucji i firm (w większości panie). Najpierw jednak ogłoszone zostały wyniki tzw. konkursów komplementarnych. Paweł Wądołowski, który towarzyszy konkursom z aparatem już dawna, ogłosił, że Miss Foto została Julia Sendrowska z Grajewa. Natomiast, jak poinformował Paweł Popkowski,  tytuł Miss portalu mylomza.pl zdobyła Aleksandra Czerwińska.

A potem już Kamil Baleja dawkował napięcie kolejno ogłaszając wyniki. Wśród  Nastolatek: III Wicemiss to Aleksandra Gałązka z Łomży, II Wicemiss - Patrycja Kuzia z Grajewa, I Wicemiss - Aleksandra Wacławek z Łomży.

Emocja rosły, nadszedł czas na pełnoletnie uczestniczki: II Wicemiss Ziemi Łomżyńskiej - Karolina Piaścik z Gawrych; I Wicemiss - Karolina Ksepka ze Zbójnej.

I wreszcie najważniejsze rozstrzygnięcia. Najpiękniejsza Ziemi Łomżyńskiej A.D. 2019 to Iwona Mocarska z Poniatu. 20 lat, studentka filologii polskiej. "W przyszłości chciałabym pracować w kobiecych mediach. Uważam, że każda z nas jest wyjątkowa i piękna. Czuję, że jedną z moich życiowych misji jest pomoc kobietom w zauważeniu swoich zalet" - napisała w swojej wizytówce kilka miesięcy temu, gdy rozpoczynała się rywalizacja.         

Najpiękniejsza Nastolatka Ziemi Łomżyńskiej to Aleksandra Czerwińska ze Starych Kupisk. Nawet gdyby nie miała żadnych dokumentów, nie byłoby wątpliwości, że jest jeszcze nastolatką: "Brak mi słów, przysięgam. Ojejku! Mam nadzieję, że się nie rozmazałam" - z wdziękiem zareagowała na werdykt.  Ma 16 lat, uczy się  w I LO w Łomży, lubi sport i taniec. "Nie wiem jeszcze, gdzie będzie moje własne miejsce na ziemi, ale zrobię wszystko, aby żyć w zgodzie z samą sobą, otaczając się kochającymi mnie ludźmi. Za największy życiowy autorytet uważam moją mamę" - napisała przed konkursem.

Zdobywczynie tytułów obsypane zastały nagrodami i będą brały udział w kolejnych etapach wyborów Miss Polski, ale dołączy do nich jeszcze kilka dziewcząt, które wypatrzyli organizatorzy konkursów i przyznali tzw. zielone karty. To Justyna Zaczek, Martyna Jarnicka, Patrycja Kowalik i Wiktoria Żebrowska.     

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy Wnorowski
Jerzy Wnorowski 11.03.2019, 12:12
Cieszmy się, że mamy tyle pięknych dziewcząt na naszej ziemi.Powtórzę jedynie fraszkę - radę p. Sz. _"Żeby równowaga nie była zwichnięta podnosząc sukienkę spuszczały oczęta " !!!

Pozostałe