Szmaragdowa w budowie [FOTO]

  • 12.03.2019, 10:55
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Szmaragdowa w budowie [FOTO]
Wiosenna aura sprzyja realizacji miejskich inwestycji. Nie inaczej jest w przypadku budowy ulicy Szmaragdowej. Kończą się tam prace związane z przebudową instalacji podziemnych i niebawem rozpoczęte zostaną roboty stricte drogowe.

Jak informuje Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza realizacja inwestycji rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. W jej kosztach partycypują Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa oraz firma Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński.

To intensywnie rozwijający się rejon budownictwa mieszkaniowego, na którym mieszka około 5 tysięcy osób. Ta ulica przyczyni się do zwiększania komunikacyjnego bezpieczeństwa i komfortu tych ludzi – zauważa prezydent Mariusz Chrzanowski. 

Dotychczas w około 95 proc. przebudowano wodociąg oraz w 85 proc. kanalizację deszczową, a niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową gazociągu. W drugiej połowie marca planowane jest także rozpoczęcie robót drogowych. W czerwcu br. ulica będzie posiadała nawierzchnię asfaltową o szerokości 6 m, obustronne chodniki z kostki betonowej, zjazdy i nowe oświetlenie. Ponadto w ramach tej inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie z ulicą Sybiraków. Całość prac kosztuje ok. 2,4 mln zł, z czego 2 mln zł to środki budżetu miasta.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe