Laury dla łomżyniaków

  • 12.03.2019, 11:54 (aktualizacja 12.03.2019, 11:58)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Laury dla łomżyniaków UM Łomża
Społecznik dr Emilian Kudyba zajął trzecie miejsce w kategorii "samorządność i społeczność lokalna", a pielęgniarka Emilia Malinowska-Rafałowska ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży także trzecie za „działalność społeczną i charytatywną” w plebiscycie "Osobowość Roku 2018", który zorganizowały regionalne dzienniki Gazeta Współczesna i Kurier Poranny.

Emiliana Kudybę, człowieka o wielu talentach i psajach, wielkiego przyjaciela naszej redakcji, kapituła doceniła za działalność społeczną oraz rozwój międzynarodowej współpracy w dziedzinie weterynarii.

- W życiu bywa tak, że najbardziej cieszą nagrody i wyróżnienia, których się nie spodziewamy. I tak jest w tym przypadku. Otrzymana statuetka jest dla mnie ważna i wzruszająca, bowiem potwierdza sens, słuszność moich działań – przytacza portal lomza.pl słowa Emiliana Kudyby z uroczystej gali w Muzeum Podlaskim w Białymstoku.

Emilian Kudyba jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie. To były zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Łomży i międzynarodowy autorytet do spraw higieny żywności. W mieście nad Narwią mieszka od blisko 40 lat, angażując się w działania społeczne i kulturalne. Jest m.in. inicjatorem "Europejskiego Dnia Sąsiada", organizowanego nieprzerwanie od 2006 roku na osiedlu Maria.

Wyróżnienie dla Emiliana Kudyby, to nie jedyny łomżyński akcent podczas finałowej gali plebiscytu. Trzecią lokatę w kategorii "działalność społeczna i charytatywna" zajęła Emilia Malinowska-Rafałowska, pielęgniarka ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Gratulujemy.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe