Przedwcześnie odeszła dr Alina Szepelska

  • 12.03.2019, 13:09 (aktualizacja 13.03.2019, 09:41)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Przedwcześnie odeszła dr Alina Szepelska PWSIiP Łomża
Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy o odejściu pani dr Aliny Szepelskiej, nauczyciela akademickiego Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSIiP w Łomży – tak rozpoczyna komunikat społeczność Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Dalej czytamy w nim:

„Dr Alina Szepelska była związana z naszą uczelnią od 2008 roku. Rok wcześniej obroniła pracę doktorską „Poradnictwo zawodowe dla młodzieży ponadgimnazjalnej (studium przypadku regionu podlaskiego)”, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. M. Juchnowicz (SGH).

Była autorką wielu publikacji naukowych, których tematyka dotyczyła rynku pracy, kształcenia ustawicznego, nierówności społecznych, rozwoju regionalnego, kapitału społecznego. Interesowała ją sytuacja lokalnych liderek, przedsiębiorczych kobiet ze wsi. Była członkinią Narodowego Forum Doradztwa Kariery, nauczycielem akademickim, nauczycielem przedmiotów ekonomicznych w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, szkolnym doradcą zawodowym, kierownikiem praktyk, ekspertem Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży, doradcą zawodowym w projektach unijnych realizowanych m.in. przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Białymstoku oraz Białostocką Fundację Kształcenia Kadr.

Uczestniczyła w międzynarodowej wymianie kadry akademickiej, goszcząc w Bilecik Sheikh Edebali University w Turcji oraz w Klaipeda State College na Litwie.

Prowadziła warsztaty z doskonalenia kompetencji osobistych, w tym komunikacji społecznej, asertywności i budowania poczucia własnej wartości, takie jak: „Akademia Studenckiej Aktywności”. Jako dr nauk ekonomicznych ze specjalnością: ekonomia rynku pracy, wychowała kilka pokoleń absolwentów naszej uczelni. Była ich wykładowcą, doradcą zawodowym, trenerem personalnym. Zawsze otwarta na problemy studentów, zaangażowana w proces ich kształcenia, przekazująca zdobytą wiedzą i olbrzymie doświadczenie praktyczne w sposób niezwykle merytoryczny.

Dr Alina Szepelska urodziła się 3 maja 1974 roku, zmarła po nagłej i ciężkiej chorobie 9 marca 2019 roku.

Pogrążona w żałobie społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży żegna dr Alinę Szepelską, naszą serdeczną Koleżankę o wielkiej kulturze słowa i bycia, oraz składa kondolencje rodzinie zmarłej i jej przyjaciołom”.

Uczelnia poinformowała także o szczegółach uroczystości pogrzebowych:

Wystawienie ciała śp. dr Aliny Szepelskiej odbędzie się 13 marca (środa) o godz. 17:00 w Kaplicy pw. św. Józefa, Dom Pogrzebowy Marczyk, ul. Przykoszarowa 22a.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 14 marca (czwartek). O godz. 13:00 wystawienie ciała oraz modlitwa różańcowa w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży, ul. Wąska 93. O godz. 14:00 rozpocznie się w tej świątyni msza żałobna. Po jej zakończeniu ziemskie szczątki śp. dr Aliny Szepelskiej spoczną na Cmentarzu Komunalnym w Łomży przy ul. Przykoszarowej.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe