Koło Łomży będzie gdzie się rozerwać

  • 19.03.2019, 12:28 (aktualizacja 19.03.2019, 12:39)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Koło Łomży będzie gdzie się rozerwać Wrota Podlasia
Umowę o dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisali z wójtem gm. Łomża Piotrem Kłysem przedstawiciele zarządu województwa – wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane i remontowe w pięciu miejscowościach: Zosin, Koty, Chojny Młode, Boguszyce i Modzele Wypychy.

Jak informuje samorządowy portal Wrota Podlasia, dzięki dotacji z PROW w wysokości 118 tys. zł mieszkańcy miejscowości zyskają nową infrastrukturę rekreacyjną, drogową i kulturalną.

- Wiele osób przenosi się teraz z miast na tereny wiejskie i niezbędne jest wyrównanie szans dostępu do przestrzeni rekreacyjnej, do miejsc gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać wspólnie czas – mówił na spotkaniu wicemarszałek Marek Olbryś.

Gmina Łomża ma w swoich granicach aż 40 miejscowości. Niestety, jak dotąd tylko w kilku zostały urządzone place zabaw, ścieżki rowerowe czy wyremontowane świetlice. Dlatego władze gminy zdecydowały się na udział w konkursie na fundusze z PROW ogłoszonym przez LGD Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

- Pragniemy stworzyć mieszkańcom naszej gminy, zarówno młodszym jak i starszym, miejsca rozwoju rekreacyjno - turystycznego i integracyjnego oraz poprawić stan takiej infrastruktury w naszej gminie - wyjaśniał wójt Piotr Kłys. - Chcemy sprawić by dzieci i dorośli mieszkający na wsi mieli takie same szanse rozwoju, jak ci, którzy mieszkają w mieście.

W ramach projektu powstaną:

- plac zabaw w miejscowości Zosin, na którym pojawią m.in. huśtawki pojedyncze i podwójne, wesoła lokomotywa i wagonik, bujak, ławki.

- ciąg pieszo - rowerowy we wsi Koty (na drodze gminnej nr 105 719 B droga wojewódzka nr 679- Lutostań-Koty o długości 390,45 m – od skrzyżowania z drogą gminną nr 152 130 B droga na łąki we wsi Koty do Miejsca Obsługi Rowerów na trasie Green Velo, na działce nr 449/4 we wsi Lutostań) - gdzie staną nowe krawężniki, zostanie zbudowany nowy chodnik z polbruku i wjazdy na posesje;

- remont budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Chojny Młode polegający na odnowieniu sali głównej oraz modernizacji wentylacji;

- remont budynku świetlicy w Boguszycach – remont sali głównej, a także modernizacja i wymiana oświetlenia w sali głównej na energooszczędne;

- remont budynku świetlicy w miejscowości Modzele Wypychy - konieczne jest wykonanie generalnego remontu łazienki i sanitariatu.

Całkowita wartość projektu to nieco ponad 228 176 zł. Kwota wsparcia - 118 039 zł.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zatroskany
zatroskany 19.03.2019, 14:13
Mam nadzieję że Pan Marszałek pochyli się nad drogami w powiecie łomżyńskim i wreszcie coś się zacznie robić w tym zakresie bo zaniedbania są OGROMNE. Bo jak nie teraz to kiedy?

Pozostałe