Dyrektor szpitala znów poszukiwany

  • 21.03.2019, 06:13 (aktualizacja 21.03.2019, 06:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dyrektor szpitala znów poszukiwany
Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzję o ogłoszeniu drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Jak przypomina  Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik marszałka,   ogłoszenie drugiego konkursu jest następstwem nierozstrzygnięcia poprzedniego postępowania konkursowego na to stanowisko. Wpłynęły dwie oferty. W poniedziałek, 18 marca, komisja konkursowa dokonała oceny ofert i przeprowadziła indywidualne rozmowy z kandydatami przystępującymi do konkursu. "W wyniku przeprowadzonych trzech kolejnych głosowań, komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży bezwzględną większością głosów. Wobec czego komisja uznała, że postępowanie jest nierozstrzygnięte" - czytamy w komunikacje Urzędu Marszałkowskiego.

W tej sytuacji, Zarząd Województwa Podlaskiego od razu na następnym posiedzeniu podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia drugiego konkursu.

Oferty należy składać w terminie 10 dni od daty publikacji ogłoszenia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Podlaskiego. Szczegółowe wymagania odnośnie kandydatów zostały zawarte w ogłoszeniu.

Władze województwa mają te same, co poprzednio oczekiwania formalne wobec kandydatów, m. in.: wyższe wykształcenie, wiedza i doświadczenie dające rękojmię, że poradzą sobie z tak ważną funkcją, odpowiedni staż na stanowisku kierowniczym, niekaralność. Wszystko powinno zostać potwierdzone odpowiednimi  zaświadczeniami.  

Kluczowe znaczenie będzie miał jednak jeszcze inny wymagany dokument. Ogłoszenie o konkursie definiuje go tak:  "Dodatkowo kandydaci przystępujący do konkursu powinni złożyć koncepcję pracy na stanowisku dyrektora  na najbliższe 6 lat sporządzoną w formie pisemnej (maksymalnie 6 stron w formacie A4)".

Bliższe dane dotyczące placówki, którą chcieliby kierować mogą uzyskać w związku z tym w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe