Najlepsi w Polsce. Piorunujący początek sezonu zawodników „Prefbetu Śniadowo" Łomża

Rewelacyjnie spisali się seniorzy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża podczas rozegranych w Olszynie 91. Mistrzostw Polski Seniorów w biegach przełajowych.
Najlepsi w Polsce. Piorunujący początek sezonu zawodników „Prefbetu  Śniadowo" Łomża

Autor: Prefbet Śniadowo Łomża

Nasi reprezentanci zdobyli aż 6 medali najważniejszej krajowej imprezy  - 2 złote, 2 srebrne,2 brązowe - co dało zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Sześć wywalczonych krążków  na jednej imprezie to najlepszy wynik w 20-letniej historii klubu.

- W biegu na 4 km kobiet, o ile liczyliśmy na medal debiutującej w biegach przełajowych Ewy Jagielskiej, to już Iwona Wicha (żona Piotra Łobodzińskiego) sprawiła mega sensację zdobywając brązowy medal - emocjonuje się Andrzej Kurpiewski, prezes klubu i trener. - W biegu na 8 km czwartą lokatę wywalczyła wracająca po 15. latach przerwy na trasy przełajowe Justyna Korytkowska. Miejsca 2, 3 i 4 dały naszym zawodniczkom również tytuł Mistrzyń Polski w drużynie - podkreśla szkoleniowiec.

Przez skromność, tylko zaznacza, że medal żony, Justyny Korytkowskiej w drużynie, to już jej 13 trofeum z Mistrzostw Polski. To największe osiągnięcie historii wśród lekkoatletów reprezentujących Łomżę.

Wśród mężczyzn  na 10 km niesamowitą walkę o srebrny i brązowy medal stoczyli Emil Dobrowolski, Piotr Łobodziński (obaj PREFBET) i Robert Głowala (Wilga Garwolin). Kilkakrotnie zmieniali się miejscami na trasie.

- Na nasze szczęście od 6 km Emil i Piotr współpracując utrzymali bezpieczną przewagę nad rywalem i wywalczyli drugie i trzecie miejsce. Trzecią osobą do drużyny był Mateusz Demczyszak, który zajął czwartą lokatę na dystansie 4 km. Ciekawostką jest, że wynik Przemysława Dąbrowskiego, który wywalczył znakomite 5 miejsce na 10km, nie był już brany pod uwagę do klasyfikacji drużynowej…  bo liczyło się tylko 3 najwyżej sklasyfikowanych zawodników - tłumaczy Andrzej Korytkowski.

Reguły przełajów przewidują, że drużynie przypada tyle punktów, jakie miejsce wywalczył sportowiec. a zatem - im jest punktów mniej, tym lepiej.

Oprócz rywalizacji seniorów odbyły się mistrzostwa juniorów i juniorów młodszych. W tej rywalizacji  16 miejsce wywalczyła Wiktoria Truszkowska (4 km), 21 - Karolina Dzwonkowska (2 km), 22 - Bartosz Folga (5 km), 26 - Piotr Sadłowski( 6 km).

Sukces podsumowuje Andrzej Korytkowski: - Wyniki seniorów dosłownie powaliły mnie. W najśmielszych planach nie myśleliśmy o takim worku medali. Teraz będzie z tym trochę kłopotu, ponieważ u nas w klubie finanse dajemy zawodnikom  za wyniki, a nie za to ,że zawodnik sobie "jest jaki jest". Ale ja wolę taki kłopot, niż brak wyników bo jest satysfakcja z tego co się robi i cieszą efekty. Po Mistrzostwach Polski na 10 000m z poprzedniego roku jest to druga impreza na długich dystansach gdzie „rządzimy” w biegowej Polsce. My zdobyliśmy 6 medali, drugi klub 2 a kolejne po 1. Najbliższe duże imprezy, gdzie będziemy startować to Mistrzostwa Makroregionu młodzików, Orlen Warsaw Maraton oraz Mistrzostwa Polski na 10 000 metrów, oby wszystkie z sukcesami.