czwartek, 28 marca 2024 17:16

Jesteśmy aktywni

Już po raz drugi, w Szkole Podstawowej Nr 1 nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i poprowadzili turniej sportowo - rekreacyjny pod hasłem „Jesteśmy aktywni dla Łomży".

W programie turnieju przygotowanych zostało sześć różnych konkurencji sportowych i po jednym pytaniu dotyczącym lokalnego sportu.

Do zawodów przystąpiły łomżyńskie Szkoły Podstawowe Nr 1, 2, 5, 7, 9 i 10. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg czwórkami z laską gimnastyczną, układanie piramidy z kartonów, bieg z przeszkodami, „sadzenie ananasów”, czyli zabawa z ringo i pachołkami, slalom z kijem hokejowym i krążkiem. Na koniec zmagań każda drużyna musiała odpowiedzieć na pytanie związane ze sportem lokalnym.

Po zaciętej, ale przebiegającej w przyjaznej atmosferze rywalizacji, ogłoszono zwycięzców. Najbardziej „aktywną dla Łomży" drużyną została ogłoszona reprezentacja SP 1. Drugie miejsce zajęła drużyna SP 10, a na podium zaprezentowała się także drużyna SP 5. Miejsce czwarte zajęła reprezentacja SP 2, miejsce piąte drużyna z SP 7, a szóste SP 9. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary z rąk dyrektor „Jedynki” Krystyny Kamińskiej, a wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Znakomicie wspierała koleżanki i kolegów licznie zgromadzona publiczność, która nie szczędząc wysiłku i gardeł, dopingowała zawodników oraz zachęcała do jeszcze większego wysiłku i zaangażowania.