PiS z pełnią władzy w Sejmiku

  • 26.03.2019, 14:16 (aktualizacja 27.03.2019, 02:20)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
PiS z pełnią władzy w Sejmiku Wrota Podlasia Bogusław Dębski (z prawej) został nowym przewodniczącym Sejmiku, a Aleksandra Szczudło - wiceprzewodniczącą
Zambrów rządzi. W prezydium Sejmiku województwa podlaskiego są aż dwie osoby związane z tym miastem. Nowym przewodniczącym samorządu województwa został Bogusław Dębski, dyrektor zambrowskiego szpitala powiatowego. Jednym z wiceprzewodniczących jest już od miesięcy prawnik Marek Komorowski, prawnik z Zambrowa.

Marek Komorowski był zresztą rekomendowany do funkcji przewodniczącego zaraz po ubiegłorocznych wyborach. Wewnętrzne przetasowania w PiS sprawiły jednak, że większościowy klub oddał ważną pozycję przedstawicielowi opozycji, a zambrowianin musiał się zadowolić funkcją wiceprzewodniczącego.    

Minęło kilka burzliwych tygodni - doszło m. in. do chwilowej dymisji zarządu województwa - i klub PiS postanowił skonsolidować władzę przejmując także całe prezydium Sejmiku. Odwołani zostali przewodniczący Karol Pilecki z Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczący Cezary Cieślukowski z  PSL. Na ostatniej oba wakaty zostały uzupełnione.          

Jak relacjonuje portal Wrota Podlasia, radni opozycji wspólnie zgłosili dr Annę Augustyn jako kandydatkę na przewodniczącego Sejmiku. Natomiast Klub Prawa i Sprawiedliwości rekomendował wieloletniego radnego województwa – Bogusława Dębskiego.

Tajne głosowanie przyniosło zwycięstwo właśnie dyrektorowi szpitala w Zambrowie. Uzyskał poparcie 16 radnych. Na jego rywalkę wskazało 13 osób.    

- Mam nadzieję, że wspólnie będziemy się starali, by przede wszystkim wypełniać główny cel zawarty w ślubowaniu. Dziękuję za wybór – cytują Wrota Podlasia krótki komentarz nowego przewodniczącego. Już jego rolą stało się zarządzenie wyboru wiceprzewodniczącego Sejmiku. Wspólnym kandydatem opozycyjnych radnych KO i PSL stał się ludowiec Cezary Cieślukowski, a klubu PiS - Aleksandra Szczudło.  

Jak relacjonuje samorządowy portal,  po przeprowadzeniu tajnego głosowania przewodniczący komisji skrutacyjnej radny Paweł Wnukowski stwierdził: Cezary Cieślukowski – otrzymał 12 głosów, Aleksandra Szczudło – otrzymała 17 głosów.

- Bardzo dziękuję za zaufanie, ze swojej strony obiecuję, że będę starannie wypełniać swoje obowiązki i działać obiektywnie – powiedziała po wyborze wiceprzewodnicząca Szczudło.

Po uzupełnieniu składu prezydium sejmiku radny Mikołaj Janowski z PSL zgłosił  zaskakujący postulat z argumentami...  geograficznymi. Zaapelował mianowicie   do wiceprzewodniczących, aby zrzekli się jednego z mandatów na rzecz kandydata opozycji.

- W prezydium nie ma reprezentantów poszczególnych rejonów naszego województwa - stwierdził Mikołaj Janowski. - Większość prezydium związana jest z Zambrowem bądź Wysokiem Mazowieckiem.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe