Jubileusz Tych, którzy pomaganie mają we krwi

  • 27.03.2019, 14:09 (aktualizacja 27.03.2019, 14:17)
  • www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Jubileusz Tych, którzy pomaganie mają we krwi
Ponad 70 osób, działaczy i wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża, zasłużonych honorowych dawców krwi oraz wszystkich tych, którym bliskie są idee Polskiego Czerwonego Krzyża wzięło udział w bal. W balu wyjątkowym, bo jubileuszowym.

Jubileuszowy bal Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Łomży.

- Organizując tę imprezę chcieliśmy uczcić jubileusz 100-lecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża, który przypada w 2019 roku i jubileusz 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK, który obchodziliśmy w 2018 roku – mówi Jerzy Cichowicz, prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Łomży.

Po powitaniu uczestników balu przez Jerzego Cichowicza i przedstawieniu krótkiej historii związanej z działalnością PCK wzniesiono toast symboliczną lampką szampana za zdrowie i dalsze sukcesy uczestników jubileuszowego balu PCK i zaproszono wszystkich do tańca.

Czym jednak byłaby zabawa osób, które na co dzień czynią dobro, bez tegoż właśnie elementu – otwarcia się na drugie człowieka. Podczas balu zorganizowano aukcję obrazów i rzeźb podarowanych głównie przez artystów z Ziemi Łomżyńskiej: Stanisława Chaberka z Piątnicy, Ryszarda Olkuśnika z Łomży i Andrzea Drozdowskiego z Łomży. Wśród dzieł znalazły się również cztery wykonane przez uczniów Liceum Plastycznego w Łomży, a przekazane przez dyrekcję szkoły. Ciekawym przedmiotem była mandolina pochodząca od Heleny Cichowicz, z Piątnicy. Jednym z darczyńców był ponadto wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś, który na aukcję podarował opowieść filmową - „Saga Prastarej Puszczy”. Z Kolei prezes Zarządu Łomżyńskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Bogdan Laskowski wraz z dyrektorem biura NOT, Piotrem Grabanim na aukcję przekazali pięknie oprawiony obraz żywej natury.

- Trzeba przyznać, że aukcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniemm. Wszystkie przedmioty zostały zlicytowane i sprzedane uczestnikom balu – nie kryje zadowolenia Jerzy Cichcowicz.

A efekty są niemałe. Podczas aukcji udało się zebrać 3469 złotych i 35 groszy. Zgodnie z ustaleniami Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Łomży, przekazano je Hospicjum pw. Ducha Świętego w Łomży.

Najwyższą cenę podczas licytacji osiągnął obraz artysty, Stanisława Chaberka. Został sprzedany za 810 złotych. Obraz ten wylicytował zasłużony Honorowy Dawca Krwi PCK, Andrzej Dobrowolski, który oddał już prawie 40 litrów krwi dla osób potrzebujących. Warto dodać, iż obrazy Stanisława Chaberka wykonane są techniką zdobniczą, zwanej intarsją, polegającą na tworzeniu obrazu przez wykładanie powierzchni przedmiotów drewnianych innymi gatunkami drewna, a niekiedy podbarwionymi, bejcowanymi lub podpalanymi. Wstawki umieszczane są tam, gdzie zostały usunięte fragmenty z powierzchni przedmiotu.

- W imieniu zarządu Oddziału Regionalnego PCK w Łomży chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom balu, darczyńcom i sponsorom za udział i pomoc w zorganizowaniu tej imprezy – kontynuuje prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Łomży – Szkoda tylko, że na balu pomimo zaproszeń nie było przedstawicieli władz miasta i powiatu – dodaje.

Uwzględniając wnioski i życzenia uczestników spotkania postanowiono, że bale Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez ZOR PCK w Łomży będą kontynuowane w następnych latach w Hotelu „Gromada” w Łomży. Zdaniem działaczy, wolontariuszy, honrowych dawców krwi oraz osób, którym bliskie są idee Polskiego Czerwonego Krzyża, pozwoli to jeszcze bardziej zintegrować rodzinę czerwonokrzyską do dalszych owocnych działań na rzecz ludzi potrzebujących.


 

www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe