Z przyjaźnią dla Obrony Terytorialnej

  • 29.03.2019, 06:12 (aktualizacja 29.03.2019, 06:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Z przyjaźnią dla Obrony Terytorialnej 1 PBOT
Specjalne podziękowania za „tworzenie warunków ułatwiających Pracownikom pełnienie Terytorialnej Służby Wojskowej” otrzymał Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. W Warszawie odbył się finał konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. Na szczeblu województwa podlaskiego laureatem została firma ADAMPOL S.A.

Jak informuje porucznik Łukasz Wilczewski, oficer prasowy  1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej,  finał konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” odbył się w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pamiątkowe statuetki z rąk dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesława Kukuły odebrało trzynastu pracodawców, laureatów pierwszego – wojewódzkiego - etapu konkursu, który był ogłoszony  w połowie grudnia 2018 roku. Od tego czasu żołnierze WOT zgłaszali swoich kandydatów wraz z krótkim uzasadnieniem. 

Witając uczestników gali generał Kukuła podkreślił, że żołnierze OT łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. Uzyskanie właściwego balansu tych czynników jest możliwe tylko wtedy, jeśli pracodawca wspiera swojego pracownika i rozumie znaczenie jego służby w wymiarze obronnym, społecznym, ale i biznesowym.

- Szkolimy naszych żołnierzy w taki sposób aby pozyskiwali specjalności podwójnego zastosowania. Po pierwsze konieczne do realizacji naszej misji: obrony i wspierania lokalnych społeczności. Po drugie jednak czyniące ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. Z jednej strony bowiem kształtujemy w naszych żołnierzach karność, obowiązkowość czy inicjatywę. Z drugiej, wielu z nich pozyskuje nowe, zwykle kosztowne kwalifikacje. Tym samym zatrudnianie żołnierzy może być źródłem przewagi konkurencyjnej – powiedział generał Kukuła.

Do uczestników gali finałowej konkursu list skierował minister obrony narodowej.

"Wsparcie ze strony pracodawców może odgrywać kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji  o przystąpieniu do WOT. Konkurs jest wyrazem wielkiego znaczenia jakie mają dla Terytorialsów relacje z pracodawcami. Dzisiejsi laureaci wiedzą, że oprócz formalności, ważne jest wzajemne zrozumienie" – napisał  Mariusz Błaszczak.

***
Celem konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” było wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami panującymi w miejscach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

Pierwszy etap konkursu był prowadzony na szczeblu brygad OT. Zgłaszani przez żołnierzy pracodawcy byli zapraszani na spotkania informacyjne organizowane w brygadach. Podczas tych spotkań mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie rozwiązań i regulacji prawnych, a także samego funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, wypełniali też ankietę oraz rozwiązywali quiz wiedzy o WOT.

W drugim etapie konkursu, komisja dowództwa WOT wyłoniła zwycięzcę konkursu, którym został Pan Tomasz Kądziołka prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe