Komiksowo na Długiej

  • 04.04.2019, 09:49 (aktualizacja 04.04.2019, 09:56)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Komiksowo na Długiej
Rysunkowe opowieści, czyli komiksy zagoszczą w w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Karolina Skłodowska i jej współpracownicy zapraszają w sobotę 6 kwietnia o godz. 12:00 na ulicę Długą 13 na otwarcie wystawy poświęconej tej dziedzinie sztuki.
Organizatorzy rekomendują ekspozycję:
„Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi istnieje od 1991 roku. Jest największą tego rodzaju imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Spotykają się na nim twórcy i miłośnicy sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. Festiwalowi towarzyszy doroczny konkurs na krótką formę komiksową. 
Najlepsze prace z 29. edycji Festiwalu (2018 rok) znalazły się teraz w Łomży na wystawie pokonkursowej. Te miniaturowe opowieści charakteryzują się ciekawą treścią zilustrowaną oryginalną grafiką. Bawią, straszą, wzruszają i ...uczą. Dostarczają niezwykłych emocji ciesząc oczy efektowną formą i wyszukanym kolorem. 
Wśród autorów są znani i popularni twórcy, laureaci licznych nagród i wyróżnień, jak np. zdobywcy Grand Prix – Bartosz Sztybor (autor scenariusza) i Henryk Glaza (grafik), uhonorowani za pracę „Nos”; laureaci II nagrody - Tomasz Kontny (scenariusz) i Agata Wawryniuk (grafika), którą otrzymali za „Rozmowę”; nagrodzony za scenariusz i rysunki do pracy „Kino” – Paweł Garwol (III nagroda). I nagrodę otrzymał Stipan Tadić (scenariusz na podst. tekstu Andrija Škare i grafika) za „Goalkeepera”. Na wystawie są także prace wyróżnione:„There’s no sweetness in chilli” Bartosza Sztybora (scenariusz) i Minjung Kang (rysunki), „Cykor” Mateusza Wiśniewskiego (scenariusz) i Piotra Nowackiego (grafika) oraz „Good times” Kacpra Kwiatkowskiego (scenariusz) i Piotra Leszczyńskiego (grafika) i kilkanaście innych krótkich form komiksowych. 
W ich syntetycznej formie udało się autorom zawrzeć wciągające opowieści świadczące o zmyśle obserwacji, pomysłowości i fantazji.A oto te prace: „Debiutant” (scenariusz i rysunki: Roch Urbaniak), „Mongrelius” (scenariusz i rysunki: Ewelina Galla), „Kos” (scenariusz: Mateusz Lechowski, rysunki: Joanna Kozioł), „Grubas” (scenariusz: Katarzyna Gehrmann, rysunki: Katarzyna Plewińska), „Wszystko będzie dobrze” (Piotr Szulc, rysunki: Katarzyna Urbaniak), „Codzienność” (scenariusz: Magdalena Cielecka, rysunki: Maria Krawczyńska), „Zemsta mechanicznego Turka”(scenariusz: Klaudiusz Tochmal, rysunki: Magdalena Łysak), „Lustromistrz: (scenariusz: Paweł Rzodkiewicz, rysunki: Kamila Kozłowska), "Maski”(scenariusz i rysunki: Kamila Ogniew), „Ex machina”(scenariusz: Piotr Szymonowicz, rysunki: Krzysztof Maziarz), „Graniczna” (scenariusz: Krzysztof Kontny, rysunki: Mikołaj Ratka), „Do you speak Niemy?”( scenariusz: Maciej Kur, rysunki:Magdalena Kania), „Offering to the Bird Mother”,(scenariusz i rysunki: Jakub Wisniewski), „1000 meters” (scenariuisz i rysunki: Ingeborg Karlsby Wiulsrød), „Bropther”, scenariusz: Bartosz Sztybor, rysunki: Diana Nanewa), „31:41:22:38” (scenariusz: Tomasz Kontny, rysunki: Piotr Herla). 
Wystawa w łomżyńskiej galerii czynna będzie do 9 maja 2019 roku.
Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe