Niech Nasza droga będzie wspólna. Czyli III Gala “Uczniów Mistrza Bojanusa” [VIDEO i FOTO]

  • 11.04.2019, 14:10 (aktualizacja 11.04.2019, 14:21)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Niech Nasza droga będzie wspólna. Czyli III Gala “Uczniów Mistrza Bojanusa” [VIDEO i FOTO]
Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono tu gdzieś musi być – Jan Paweł II „Tryptyk rzymski”. III Gala „Uczniów Mistrza Bojanusa” poświęcona była człowiekowi bliskiemu sercu każdego Polaka, który nie tylko zasiadał na Stolicy Piotrowej, ale też był osobą obdarzoną niezwykłą charyzmą, dystansem do siebie i humorem.

Rok 2019 jest szczególnym czasem, gdyż właśnie teraz świętujemy czterdziestą rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Był to niezwykle ważny moment dziejowy w historii naszego narodu, dlatego też młodzi artyści wraz z polonistami Wiolettą Chludzińską i Anetą Trzeciak-Kowalczyk, zadbali o to, aby nauka głoszona przez Papieża Polaka była dla gości, nominowanych, zwycięzców konkursu oraz wszystkich zebranych drogowskazem w życiu. Naród bowiem jest tą wielką wspólnotą ludzi, którą łączą różne spoiwa, ale nade wszystko właśnie kultura.

-Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, którego wielokrotnie sąsiedzi skazywali na śmierć – a on pozostał przy życiu i pozostał sobą. Zachował własną tożsamość i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród – nie biorąc za podstawę przetrwania jakichkolwiek innych środków fizycznej potęgi jak tylko własną kulturę, która się okazała w tym przypadku potęgą większą od tamtych potęg. - apelował Gabriel Kalinowski z klasy I e, wcielając się w rolę Jana Pawła II.

O latach młodości, pierwszych próbach pisarskich i teatralnych Świętego opowiadał Adam Mickiewicz - Mateusz Gołaś, kwestie związku nauki z moralnością podjął Pitagoras - Damian Sobolewski, zaś o miłości Karola Wojtyły do zwierząt wspominał nie kto inny, jak sam Święty Franciszek - Kamil Łaguna, nie zabrakło także podróży w lata szkolne, o których opowiadał kolega Papieża ze szkolnej ławy- Rafał Kruszewski. Z kolei Magda Gessler, w tej roli Joanna Darmetko, w wywiadzie przeprowadzonym z Jego Świętobliwością, przypomniała zebranym o magii „Papieskich kremówek”, zaś Matka Teresa - Aleksandra Borawska, przekonywała widzów, tym, że głęboka przyjaźń między ludźmi, wzmocniona w dodatku przyjaźnią z Bogiem, stanowi dla obu stron ogromną szansę pełnego rozwoju osobowego. Umożliwia duchowe otwarcie na drugiego człowieka i jego wewnętrzne bogactwo. Świadomość akceptacji i afirmacji ze strony przyjaciela wywołuje lub umacnia wiarę w siebie oraz pozwala radować się życiem. Na taką przyjaźń otwarta jest młodzież, a przyjaźnie w tym okresie życia są szczególnie ważne. Część artystyczną uświetniły uzdolnione wokalistki: Laura Kobryńska, Klaudia Polakowska, Weronika Stankiewicz, Diana Kiełczewska i Lida Żochowska.

Goście nie kryli wzruszeń, podobnie jak prowadzący- Natalia Farfułowska i Kacper Lemański oraz Bartosz Wyszołmierski już po raz drugi w roli patrona naszej szkoły – Ludwika Henryka Bojanusa, którzy udowodnili nam, że poglądy i nauki głoszone przez Jana Pawła II są wciąż żywe i mają niezmiernie ważne znaczenie w ideologii współczesnych ludzi, bo przecież ,, nie żyje się, nie kocha się i nie umiera się na próbę". W świat Watykanu zebranych przeniosły panie Ewa Czerska i Dorota Karczewska, dzięki dostojnej dekoracji. Natomiast pani Lucyna Przychodzeń zadbała o wiarygodność przemawiających na scenie postaci, dzięki, w dużej mierze własnoręcznie zrobionym, kostiumom.

 

"Uczniami Mistrza Bojanusa" w roku szkolnym 2018/ 2019 zostali:

Kategoria „Mistrz weterynarii”

Agnieszka Szczęsna– kl. IV e

Kategoria „Mistrz żywności i żywienia”

Magdalena Zakrzewska– kl. IVb

Kategoria „Mistrz agrobiznesu”

Rafał Sokołowki – kl. IV h

Kategoria „Mistrz architektury krajobrazu”

Damian Sobolewski – kl. IIi

Kategoria „Mistrz języka polskiego”

Aleksandra Jastrzębska – kl. I e

Kategoria „Mistrz matematyki”

Kacper Klaus – kl. I e

Kategoria „Mistrz języków obcych”

Wiktoria Rutkowska – kl. IV c

Kategoria „Mistrz działalności artystycznej”

Aleksandra Ruszkowska – kl. IV e

Kategoria „Mistrz działalności społecznej”

Justyna Gomółka – kl. II e

Kategoria „Mistrz sportu”

Zuzanna Mroczkowska – kl. IV e

Kategoria „Mistrz koleżeństwa”

Mateusz Cekała – kl. III e

 

Gratulujemy zwycięzcom!

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe