Zrobieni na szaro... Protestują kupcy

  • 05.04.2019, 14:25 (aktualizacja 07.04.2019, 16:35)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zrobieni na szaro... Protestują kupcy
Zastrajkowali handlowcy z miejskiego targowiska w Łomży. W piątek nie zapłacili za swoje miejsca handlowe i nie będą płacić aż problem zostanie rozwiązany. - Pomóżcie nam – zadzwonili do naszej redakcji.

Miejskie targowisko to dwie zasadnicze części: hala z większymi i mniejszymi „boksami” oraz wiata, pod którą miejsce znajdują sobie przede wszystkim sprzedawcy owoców i warzyw, ale także ubrań, butów, słodyczy, biżuterii, kwiatów, artykułów gospodarstwa domowego i wszelkich innych towarów, które znajdują nabywców.

Kiedy przyjeżdżamy, pokazują szare skarpetki, szare bratki, szare kurtki, szare jabłka, szare złoto, szare opakowania ciastek. A i tak jest lepiej niż dzień wcześniej. Wszystko było czarne. Kilka osób musiało tego dnia trzymać płachty oddzielające poszczególne stoiska, w powietrzu fruwały ubrania, a po utwardzonym placu pod wiatą toczyły się garnki. Taki był wiatr!

A jak już wiało, to przykryło każdy dosłownie towar warstwą kurzu z wykopu. Kilkadziesiąt centymetrów na placu pod wiatą trwa bowiem budowa placu manewrowego przyszłego dworca autobusowego. Koparki wybierają ziemię na wywrotki, drogowcy przycinają kostki polbruku. Wiatr porywa ten pył i niesie pod wiatę.

- Kupi pan takie skarpety? Wszystko tu przecież wygląda jak z „używaka” - mówi jeden z kupców.

Budowa przy targowisku trwa od kilku tygodni, ale tak źle nie było. Może dlatego, że handlowców trochę osłaniały plandeki rozpięte między dachem wiaty a brukiem, zamocowane na stałe kołkami. Niezbyt ładne, ale przynajmniej chroniły.

- Zostały zdjęte, kiedy już nas tu nie było – mówi mężczyzna z kupieckiej „starszyzny”, którego inni delegują do rozmów. - Potem wytłumaczono, że te folie stwarzały zagrożenie, bo pod naciskiem wiatru mogły doprowadzić do zawalenia się konstrukcji. Może i tak – dodaje. Ale wspomina też o płocie, który miał zastąpić plandeki, był już częściowo zamontowany, ale w tajemniczy sposób zniknął.

Nie chcemy żadnej wojny, doceniamy, że na wniosek prezydenta zostały zrównane opłaty targowiskowe za handlowe wtorki i piątki z pozostałymi dniami – mówią handlowcy. Ale nie wyobrażają sobie pracy w takich warunkach – w nieustającym wietrze (pod wiatą zawsze bardzie odczuwalnym) i bez żadnej osłony przed kurzem z budowy. - Nie będziemy płacić – mówią zgodnie.

Pojawiają się przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które jest administratorem targowiska. A jakie to media? – interesują się przede wszystkim. Telefoniczne konsultacje, rozmowa z handlowcami.

W poniedziałek problem zostanie załatwiony, ale zapłaćcie za dzisiaj – takie jest stanowisko wyjściowe. Nie przekonuje kupców, którzy jednak wiedzą, że kompromis wymaga, aby to obie strony się trochę „posunęły”.

- Jak w poniedziałek znajdzie się rozwiązanie, zapłacimy i za piątek, i za sobotę – deklarują. Taki pomysł przyjmują do wiadomości pracownicy MPGKiM.

Handlowy dziań strajku na targowisku w Łomży powoli się kończy. Na stoiskach z ubraniami trwa trzepanie zakurzonych ciuchów. Wiatr podnosi kolejny tuman pyłu z budowy.

- Zobaczymy co będzie w poniedziałek – mówią handlowcy.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec  Łomży
Mieszkaniec Łomży 07.04.2019, 11:40
Brak organizacji, brak wyobrażni, brak szacunku dla ludzi.
Maria K.
Maria K. 06.04.2019, 21:02
Jerzy Wnorowski lepszy taki "czaruś" uczciwy niż taki poseł co od 20 lat nam kolej widmo obiecuje
Jerzy Wnorowski
Jerzy Wnorowski 06.04.2019, 09:33
Tak wyglądają w życiu decyzje "czarusia" z łomżyńskiego ratusza !!!
Ma rko
Ma rko 05.04.2019, 23:48
Niedługo was zlikwidują będziecie handlować tylko jak Dworca niema parkingów nie ma lepiej szukajcie innego miejsca najlepiej na bazie PKS

Pozostałe