Palenie z przemytu

  • 09.04.2019, 15:23 (aktualizacja 09.04.2019, 15:28)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Palenie z przemytu KAS Białystok
Niemal 4000 paczek nielegalnych papierosów ujawnili podczas ostatnich działań funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku i Suwałk. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 53 tysiące zł.

Najpierw funkcjonariusze KAS z Białegostoku podczas kontroli przesyłek w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich ujawnili i zabezpieczyli 3 paczki zawierając łącznie blisko 1000 paczek białoruskich papierosów. Przesyłki adresowane do odbiorców w Wielkiej Brytanii i w Niemczech,  w których wnętrzu zgodnie z deklaracją miały znajdować się m.in. artykuły wędkarskie i gospodarstwa domowego, zostały prześwietlone mobilnym skanerem RTG będącym na wyposażeniu białostockiej KAS.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe, które prowadzone jest przez Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Trzy razy więcej nielegalnych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze KAS z Suwałk  i Straży Granicznej z Augustowa podczas wspólnej kontroli BMW na rosyjskich numerach rejestracyjnych w okolicach Jasionowa (gm. Szypliszki). W podwójnej podłodze niemieckiego auta kierowanego przez 47-letniego Rosjanina kontrolujący znaleźli 3000 paczek papierosów pochodzących z przemytu.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Oprócz utraty nielegalnego towaru i samochodu przystosowanego do przewozu kontrabandy, grozi mu również kara grzywny.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe