Bimber z Królowego Mostu

  • 10.04.2019, 06:56 (aktualizacja 10.04.2019, 07:00)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Bimber z Królowego Mostu
W jednym z filmów z popularnego cyklu "U Pana Boga za..." jest scena, gdy komendant policji z Królowego Mostu (gra go Andrzej Beya-Zaborski) przyjmuje od proboszcza (Krzysztof Dzierma) do spróbowania kieliszeczek samogonu. Po chwili rozpoznaje "bukiet" i producenta.

Komunikat Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku, nie precyzuje czy funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Białymstoku też tak potrafią. Ale i tak zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Królowego Mostu (to w rzeczywistości zupełnie inna miejscowość niż filmowy, który jest trochę Tykocinem, trochę Supraślem, trochę Sokółką). W ręce mundurowych wpadło ponad 200 litrów nielegalnego alkoholu oraz aparatura służąca do jego produkcji.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że w trudno dostępnym kompleksie leśnym w okolicach Królowego Mostu funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Mundurowi wkroczyli na jej teren całkowicie zaskakując nadzorującego produkcję 74-letniego mężczyznę – mieszkańca gminy Gródek.

Na miejscu kontrolujący ujawnili m.in. piec, kolumnę destylacyjną oraz chłodnicę wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 200 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 60%. Kolejne 10 litrów nielegalnego alkoholu mundurowi znaleźli w miejscu zamieszkania 74-latka.

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol oraz zabezpieczając aparaturę do jego produkcji. Bimbrownik odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe