ITD kontroluje

  • 10.04.2019, 19:55 (aktualizacja 10.04.2019, 20:16)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
ITD kontroluje
Intensywniejsze niż zwykle kontrole drogowe prowadzi często Inspekcja Transportu Drogowego.

W tych dniach wzmożona obecność patroli wiązała  się zwłaszcza z badaniem stanu trzeźwości kierowców oraz ich czasu pracy. Patrole ITD zatrzymywały ciężarówki na podlaskich odcinkach dróg krajowych nr 8 i 19.

Badanie trzeźwości u jednego z kierowców wykazało 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwy szofer został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom policji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Ponadto dwóch kierowców nie miało świadomości, że powinni posiadać karty do tachografu cyfrowego rejestrującego czas pracy. Wobec przedsiębiorców wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karami w wysokości 2 tysięcy 600 złotych i 2 tysięcy 900 złotych.

Podlaska ITD już zaplanowała kolejne nocne akcje wzmożonych kontroli na drogach.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe