Złote mistrzostwa siłaczy

  • 12.04.2019, 13:58 (aktualizacja 12.04.2019, 14:04)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Złote mistrzostwa siłaczy
Sześć złotych i jeden srebrny medal wywalczyła piątka zawodników z Łomży na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym federacji XPC w formule RAW, która odbyły się w miejscowości Skórzec koło Siedlec.

To kolejny znakomity występ trójboistów, podopiecznyh Zbigniewa Turowskiego trenujących w Bursie Szkolnej Nr 2 w Łomży.

- Pięciu zawodników i siedem medali, w tym sześć najważniejszych. Myślę, że to bardzo dobre osiągnięcie – uważa Zbigniew Turowski.

Do sukcesu przyczynił się nie tylko jako szkleniowiec, ale także zawodnik. Był najlepszy w konkurencji „Przysiad” w kategorii wagowej do 90 kg w grupie seniorów (Open) i masters 50+ (Open) ustanawiając przy tym rekord Polski Federacji XPC. W „Martwym ciągu” wygrał w grupie Masters 50+ i zajął drugie miejsce w klasycfikacji Open.

Pozostałe sukcesy łomżyńskich trójboistów:

Wojciech Łada w „Przysiadzie” - I miejsce w kat. wag. 67,5 kgw grupie wiekowej 16-17 lat i III miejsce w kat. OPEN 13-23 lata, rekord Polski Federacji „XPC” w kat. wag. 67,5 kgw grupie wiekowej 16-17 lat wynikiem 155 kg;

Arkadiusz Jakubiak w „Wyciskaniu sztangi leżąc” - I miejsce w kat. wag. 67,5 kg w grupie wiekowej 16-17 lat, III miejsce w kat. OPEN 13-19 lat, rekord Polski Federacji „XPC”w kat. wag. 67,5 kgw grupie wiekowej 16-17 lat wynikiem 92,5 kg.

Przemysław Lipski w „Martwym Ciągu” - I miejsce w kat. wag. 67,5 kg w grupie wiekowej 18-19 lat, rekord Polski Federacji „XPC”w kat. wag. 67,5 kg w grupie wiekowej 18-19 lat z wynikiem 155 kg.

Damian Turowski w „Wyciskaniu Sztangi Leżąc” - II miejsce w kat. wag. 82,5 kg w grupie senior (Open), w „Przysiadzie” - IVmiejsce w kat. wag. 82,5 kg w grupie senior (Open).

- Otrzymałem również od Prezydenta Federacji XPC Poland Artura Kozłowskiego nagrodę za wkład włożony w rozwój trójboju siłowego – dodaje Zbigniew Turowski

Siłacze dziękują za pomoc, która umożliwiła im wyjazd na mistrzostwa Barbarze Zawrotnej, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 2 w Łomży, wiceprezydentowi Łomży Andrzejowi Stypułkowskiemu i prezesowi MPWiK w Łomży Mariuszowi Konopce.

- Dzięki tym sponsorom nasza młodzież może osiągać sukcesy i spełniać swoje marzenia – podkreśla Zbigniew Turowski.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe