Łomżyńskich "Filharmoników” Muzyka na Wielki Tydzień

  • 12.04.2019, 14:21 (aktualizacja 12.04.2019, 14:24)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Łomżyńskich "Filharmoników” Muzyka na Wielki Tydzień
W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Kościele Ojców Kapucynów w Łomży odbędzie się koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, który wprowadzi nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Jako solistka wystąpi Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek (sopran), a Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi Wojciech Rodek. Wstęp wolny.

Wojciech Rodek studiował dyrygenturę w klasie prof. Marka Pijarowskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie debiutował w 2000 roku z Orkiestrą Symfoniczną AM. Ukończył również Filologię Słowiańską na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiował w instytucie Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie. W 2005 roku wygrał konkurs na stanowisko asystenta Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie pracował w latach 2005-2007. Laureat II nagrody na III Przeglądzie Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (2002). W 2011 roku został wyróżniony Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii: Najlepszy Dyrygent. W 2015 roku odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze-Gloria Artis”. Od 2005 roku związany z Filharmonią Lubelską jako dyrygent i dyrektor artystyczny, a obecnie dyrektor naczelny. Był kierownikiem muzycznym Gliwickiego Teatru Muzycznego, dyrektorem artystycznym Filharmonii Dolnośląskiej, dyrektorem artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi. Dyrygował większością polskich orkiestr Filharmonicznych. Występował w najważniejszych salach koncertowych Europy i Chin m.in. w: Bazylei, Bernie, Dreźnie, Hamburgu, Monachium, Salzburgu, Wiedniu, Zurichu, Pekinie, Szanghaju.

Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek jest solistką Polskiej Opery Królewskiej. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Dariusza Paradowskiego. W latach 2002-2003 studiowała we Flanders Operastudio w Gandawie. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2004 - 2017 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych m.in. I nagrody na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im.F. Platówny we Wrocławiu, oraz I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi. Występowała jako solistka z większością polskich filharmonii. Koncertowała w krajach Europy (Niemcy, Francja, Szwajcaria, Belgia, Włochy, Czechy, Węgry, Litwa) i Azji (Chiny). Nagrywała dla Radia i Telewizji Francuskiej oraz dla kanału telewizyjnego ARTE. Występowała na scenach operowych Antwerpii, Gandawy, Brugge, Turnhout, Dijon, Avignonu, Toulouse, Reims, Besancon, Wersalu, Rennes, Brukseli, Amsterdamu, Bielefeld, Saarbrücken, Wilna, Helsinek.

W programie koncertu dzieła między innymi Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncert odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Kościele Ojców Kapucynów w Łomży, ul. Krzywe Koło 3. WSTĘP WOLNY.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe