Biegniemy z PWSIiP w niedzielę

  • 12.04.2019, 14:54 (aktualizacja 12.04.2019, 14:59)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Biegniemy z PWSIiP w niedzielę
W najbliższą niedzielę (14 kwietnia) pasjonaci biegania spotykają się przed Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przy ul. Akademickiej, aby wziąć udział w I Otwartych Akademickich Mistrzostwach Łomży w biegu ulicznym z okazji Jubileuszu 15-lecia PWSIiP.

Do biegu zapisało się dotychczas 136 uczestników z różnych stron Polski i świata, m.in. z Łomży, Hajnówki, Podkowy Leśnej, Kalisza, Białej Podlaskiej, Pleven, Vigo i Grodna.

Od godz. 12:00 do 13.15 w niedzielę, ze względu na optymalne zabezpieczenie trasy biegu, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Jubileusz uczelni to okazja do popularyzowania nauki oraz aktywnych form rekreacji. Kluczowym elementem akademickiego świętowania jest bieg uliczny, który odbędzie się 14 kwietnia. Jego trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czyli jest odpowiednio wydzielona i zabezpieczona. Bieg zostanie rozegrany na dystansie dziesięciu kilometrów w jedenastu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, OPEN kobiet i mężczyzn, akademickiej dedykowanej studentom, drużynowej OPEN. Dla mniej wprawnych biegaczy organizatorzy proponują także bieg na dystansie pięciu kilometrów w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn.

Do biegu dotychczas zapisało się 136 uczestników, kolejni biegacze nadal mogą rejestrować się elektroniczne: https://elektronicznezapisy.pl/event/3434/strona.html

lub w stacjonarnym biurze biegu, które w najbliższą niedzielę będzie czynne od godz. 10:00 w holu PWSIiP przy ulicy Akademickiej 1.

Bieg to święto społeczności akademickiej, ale także rodzinny piknik, który zostanie zaaranżowany przy kompleksie nowych, zielono-pastelowych budynków łomżyńskiej uczelni.

– Zapraszamy biegaczy oraz ich rodziny, zorganizujemy strefę kibica i konkurs na najlepsze hasło dopingujące zawodników – mówi dr Tomasz Waldziński, kierownik Zakładu Kultury Fizycznej PWSIiP.

Uczelnia przygotuje także stanowiska do fizjoterapii, napoje izotoniczne, dietetyczne ciasteczka. Będzie także można spróbować bardziej kalorycznej, ale pożywnej i zdrowej grochówki, którą przygotuje 25 Wojskowy Oddział Gospodarczy, Grupa Zabezpieczenia Łomża.

Bieg organizują PWSIiP oraz Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego, pod honorowym patronatem prezydenta Łomży. Biurem biegu zarządza Zakład Kultury Fizycznej PWSIiP. Dyrektorem sportowym biegu jest Mariusz Niziński, społecznik i pasjonat sportu: biegacz, pływak, koszykarz, tenisista, wrocławian, który od trzydziestu lat kreuje sportowo-rekreacyjne oblicze Łomży.

Utrudnienia w ruchu drogowym

Informujemy, że odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie biegu spowoduje niewielkie utrudniania w ruchu drogowym w najbliższą niedzielę, od godziny 12:00 do 13:15.

Utrudnienia w ruchu będą na ul. Akademickiej na całej długości - całkowite zamknięcie ruchu.

Utrudnienia będą na ul. Spokojnej na długości od ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego do ronda mjr. Jana Taborowskiego ps. „Bruzda” - całkowite zamknięcie ruchu.

Ograniczenie ruchu nastąpi na ul. Spokojnej na odcinku - od ronda mjr. Jana Taborowskiego ps. „Bruzda” do ul. Wojska Polskiego (zamknięta będzie jedna strona ulicy).

Utrudnienia w ruchu wystąpią na ul. Żabiej na całej długości - całkowite zamknięcie ruchu.

Ograniczenia w ruchu drogowym wystąpią od godz. 12:00 do 13:15, 14 kwietnia (niedziela).


 


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe