Kwiaty, drzewa, krzewy. W Szepietowie jak w Ogrodach Edenu

  • 12.04.2019, 15:18 (aktualizacja 12.04.2019, 15:22)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Kwiaty, drzewa, krzewy. W Szepietowie jak w Ogrodach Edenu
Wiosenne Targi Ogrodnicze, Targi Pszczelarskie i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie to największe wydarzenie ogrodnicze nie tylko w województwie podlaskim. W tegorocznej, 23. edycji, udział weźmie ponad 150 wystawców z północno - wschodniej Polski oraz z całego kraju. Koniecznie trzeba być w Szepietowie 13 i 14 kwietnia.

Bogata oferta wystawiennicza

Targi Ogrodnicze to bogata oferta, na którą składają się m.in.: materiał roślinny, artykuły ogrodnicze, maszyny, narzędzia oraz sprzęt ogrodniczy i nawozy, akcesoria do nawadniania, torfy, podłoża, elementy małej architektury krajobrazu, meble ogrodowe czy grille. Wydarzenie dedykowane jest profesjonalnym ogrodnikom jak i amatorom, czyli wszystkim miłośnikom ogrodów. Część ekspozycji, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy poświęcona będzie artykułom florystycznym i dekoracyjnym. Można będzie podziwiać i zakupić tradycyjne pisanki, palmy wielkanocne oraz inne ozdoby świąteczne. Swoją ofertę zaprezentują wytwórcy tradycyjnych i naturalnych produktów. Na stoiskach znajdziemy m.in.: miody, wędliny, chleby, sery, kwas chlebowy, rękodzieło, świece z naturalnego wosku, dekoracje z wikliny.

Wiedza, doświadczenie i praktyka

Na Targach w Szepietowie spotkają się profesjonaliści, którzy podzielą się ze zwiedzającymi wiedzą, doświadczeniem i innowacyjnym podejściem do tematu ogrodnictwa. Specjaliści z PODR udzielą porad z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki. Z myślą o  pszczelarzach i miłośnikach pszczelarstwa przygotowany został wykład „Nowoczesne metody pszczelarstwa na przykładzie kanadyjskich pasiek towarowych”, który wygłosi Paweł Szyszko.

Atrakcje dla całych rodzin

W programie dwudniowego wydarzenia znajdzie się też sporo atrakcji dla całych rodzin. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie ”Dziecko bezpieczne na wsi” organizowanym przez PODR Szepietowo, KRUS Białystok oraz PIP Białystok. Uczestnicy nie tylko poznają zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, ale też będą mieli okazję otrzymać atrakcyjne upominki od organizatorów. Odwiedzający targi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości flory biorąc udział w konkursie „Zgadnij co to za roślina?”.

Jak co roku odbędzie się również wystawa królików na której zostaną zaprezentowane najpiękniejsze okazy tych uroczych futrzaków. Podziwiać będzie można między innymi rasy: olbrzym belgijski, castorex, rex, kaloifornijski i baran francuski.

Jak co roku przyznane zostaną nagrody za Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatszą ofertę, Hit Targów Pszczelarskich i Hit Targów Budowlanych.

Budownictwo inwentarskie

Równocześnie z Targami Ogrodniczymi odbędą się Targi Budownictwa Wiejskiego. Jest to szczególnie ciekawy temat dla hodowców zwierząt, dla których wielkopowierzchniowe budynki są niezbędna infrastrukturą. Wszyscy którzy planują budowę, przebudowę lub remont budynków gospodarczych będą mieli możliwość zapoznania się z ofertami producentów oraz firm z branży budowlanej. Porównanie techniki, materiałów, projektów i cen kilkudziesięciu firm w jednym miejscu jednego dnia, może dostarczyć ciekawą wiedzę dla inwestora jakim w tym przypadku jest rolnik.

Asortyment, fachowe doradztwo i pokazy, jakie będą dostępne na targach powinny zadowolić wszystkich działkowców i osoby, które lubią pracować w swoich ogrodach.

Program Wiosennych Targów Ogrodniczych, Targów Pszczelarskich i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego

W sobotę i niedzielę stoiska będzie można oglądać w godzinach 8:00 – 16:00.

Oficjalnego otwarcia dyrektor PODR Wojciecj Mojkowski dokona w sobotę o godz. 10:00. Pół godziny później w namiocie Ośrodka zaplanowane zostały konkursy na temat znajomości roślin oraz bezpieczeństwa dzieci na wsi. Odbęda się także w niedzielę o godz. 10:30.

W niedzielę Ośrodek zaprasza także na wykład o pszczelarstwie (godz. 10:00, główny budynek), a o godz. 12:30 nastąpi rozstrzygnięcie targowych konkursów.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe