Zbigniew Maleszewski, czyli łomżyniak w PKOl

  • 13.04.2019, 07:52 (aktualizacja 13.04.2019, 07:55)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zbigniew Maleszewski, czyli łomżyniak w PKOl    Zbigniew Maleszewski z prawej
To ogromny zaszczyt - mówi Zbigniew Maleszewski. Otrzymał właśnie pismo z podpisem prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego. To zaproszenie do udziału w Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym PKOl. dla "delegata z głosem stanowiącym".

Trudno znaleźć w kronikach innych przypadek działacza z Łomży, który miałby taką pozycję w najważniejszym gremium zrzeszającym organizacje i stowarzyszenia sportowe w kraju. PKOl. zajmuje się ruchem olimpijskim, propaguje sport i  ideę olimpizmu, reprezentuje Polskę w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim, a przede wszystkim ma decydujący głos w formowaniu reprezentacji na igrzyska, której występy w różnych dyscyplinach przeżywają kibice.

W tym roku PKOl. obchodzi stulecie swego istnienia i wszelkie uroczystości mają odświętny charakter. Tym większą rangę ma udział łomżyniaka w wydarzeniu.

- Jestem dumny, że moja praca została w taki właśnie sposób zauważona i doceniona - mówi Zbigniew Maleszewski. W Łomży znany jest przede wszystkim  jako opiekun i szkoleniowiec sporej gromadki dzieci i młodzieży w Bokserskim Klubie Sportowym "Tiger" i przyjaciel mistrza Adama Kownackiego. W województwie jest prezesem Podlaskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, a w kraju należy do zarządu Polskiego Związku Bokserskiego.

Walne Zgromadzenie PKOl., w którym weźmie udział Zbigniew Maleszewski, odbędzie się 25 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Poświęcone będzie głównie podsumowaniom tego, co w polskim świecie olimpizmu wydarzyło się w ubiegłym roku - od spraw sportowych po finanse.      

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KI
KI 13.04.2019, 17:28
Gratulacje, też obserwuję pracę Pana Zbyszka i bardzo mi się podoba jego podejście do młodzieży.

Pozostałe