Terytorialsi kopią i biegają

  • 14.04.2019, 05:21 (aktualizacja 14.04.2019, 05:24)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Terytorialsi kopią i biegają
Z sukcesami żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w dwóch wydarzeniach sportowych.

Futbol

Jak informuje por. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1 PBOT, pierwsze z zawodów – Mistrzostwa o Puchar Dowódcy WOT w Futsalu - odbyły się kwietnia w Ciechanowie. Uczestniczyli w nich najlepsi piłkarze wyłonieni na szczeblu brygadowym.

Dla podlaskich Terytorialsów mistrzostwa nie rozpoczęły się pomyślnie, ponieważ pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Olsztyna. Niemniej jednak kolejne spotkania w większości były już zwycięskie. Ostatecznie drużyna 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła trzecie miejsce – wygrywając siedem z dziesięciu spotkań. Jednocześnie najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został żołnierz 1PBOT szer. Damian Wojnarowski, wychowanek MOSP Jagiellonia Białystok.

- Rozegraliśmy najwięcej spotkań ze wszystkich drużyn. Mamy mały niedosyt z zajęcia trzeciego miejsca. Za rok jedziemy tam wygrać. Mecze wygrywaliśmy walką i determinacją całego zespołu. Każdy zawodnik zostawił dużo zdrowia na boisku, stąd w dzisiaj każdy czuje się obolały, ale sukces rodzi się w bólu - podsumowuje kpr. Marcin Korzeniewski, uczestnik mistrzostw.

Skład reprezentacji 1PBOT:  st. szer. Piotr Trypus, szer. Damian Wojnarowski, szer. Kamil Wojnarowski, szer. Adrian Zapolski (wszyscy 11 batalion lekkiej piechoty w Białymstoku), st. szer. Bartosz Ciuchnicki, szer. Piotr Maliszewski, mł. chor. Krzysztof Mieczkowski – OT, kierownik reprezentacji, szer. Artur Nadolny, szer. Paweł Wojciechowski (wszyscy 13 batalion lekkiej piechoty w Łomży) oraz kpr. Marcin Korzeniewski (pluton medyczny).

Biegi

Kolejnymi zawodami, z udziałem żołnierzy 1PBOT, była sztafeta maratońska zorganizowana podczas DOZ Maraton Łódź 2019.

Sztafeta polegała na pokonaniu przez sześciu zawodników jednego z odcinków: 5 km, 10 km, 5 km, 10 km, 5 km i 7,195 km, czyli łącznie 42 195 m. W końcowej klasyfikacji reprezentacja 1PBOT z czasem 02:35:14 zajęła drugie miejsce na 108 startujących sztafet. Była jednocześnie najszybszą męską sztafetą oraz najszybszą sztafetą WOT.

- Udało nam się wyprzedzić zespoły złożone z byłych zawodowych sportowców. Pierwszy raz wystartowaliśmy w takim składzie, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z wyniku. Kolejną sztafetę chcielibyśmy przebiec w czerwcu w Białymstoku – mówi szer. Tadeusz Walendykiewicz z 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach.

W sztafecie biegli ponadto: szer. Piotr Car (11blp), st. szer. Paweł Grygo (13blp), szer. Piotr Stefanowski (11blp), st. szer. Adam Szydlik (13blp) oraz plut. Tomasz Zaremba (13blp).

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe