Podatkowe rozliczenia na finiszu

  • 14.04.2019, 05:41 (aktualizacja 14.04.2019, 05:46)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podatkowe rozliczenia na finiszu
Elektroniczne PIT-y biją rekordy, ale uważajmy za pośrednictwem jakich stron je składamy

Coraz bardziej lubimy składać nasze PIT-y przez Internet. Aż 78 proc. złożonych do tej pory zeznań wpłynęło do urzędów skarbowych woj. podlaskiego w sposób elektroniczny. Uważajmy jednak za pośrednictwem jakich portali przesyłamy PIT-y, bo w sieci pojawiają się strony, które nie są autoryzowane przez resort finansów

Na miesiąc przed końcem terminu na rozliczenie się z podatku dochodowego za 2018 rok, PIT-y złożone przez mieszkańców woj. podlaskiego drogą elektroniczną, stanowią 78 procent wszystkich złożonych zeznań podatkowych. Do tej pory do podlaskich urzędów skarbowych wpłynęło ponad 278 tys. rocznych zeznań podatkowych (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39), a ponad 216 tys. z nich to PIT-y złożone drogą elektroniczną – za pośrednictwem systemu e-Deklaracje lub nowej usługi Twój e-PIT.

Mieszkańcy Podlasia coraz chętniej korzystają z usługi Twój e-PIT, czyli z możliwości złożenia swojego zeznania PIT-37 lub PIT-38,które zostało przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową oraz udostępnione do weryfikacji i zaakceptowania. W ten sposób zostało już złożonych ponad 81 tys. zeznań, co stanowi 37 proc. wszystkich złożonych w jakiejkolwiek formie zeznań PIT-37 i PIT-38.

Jednocześnie przypominamy, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl

Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe