Jest dyrektor szpitala w Łomży

  • 14.04.2019, 16:13 (aktualizacja 14.04.2019, 16:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Jest dyrektor szpitala w Łomży
Zarząd województwa podlaskiego nie zwlekał długo z decyzją o wyborze dyrektora szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Już kilka dni po werdykcie komisji konkursowej, która wskazała jednego z sześciu kandydatów, Mariusz Obrycki został oficjalnie powołany na to stanowisko.

Nowy dyrektor był w przeszłości m. in. kierownikiem delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Łomży i kierownikiem działu technicznego szpitala w Wysokiem Mazowieckiem. Jest także pierwszym od lat dyrektorem "tutejszym", związanym z Łomżą.

Urząd Marszałkowski nie ujawnia bliższych szczegółów dotyczących konkursu, ale wiadomo, że o stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży rywalizowało 6 osób, mieszkańców województwa podlaskiego i warmińsko - mazurskiego. Poza wymogami formalnymi, musieli wypełnić także warunek przedstawienia koncepcji działania placówki na najbliższe 6 lat. Co dokładnie zaproponował Mariusz Obrycki, okaże się w najbliższym czasie. W każdym razie przekonał większość członków komisji.

Zarząd województwa podjął na swoim posiedzeniu dotyczącym łomżyńskiego szpitala trzy uchwały. Pierwsza dotyczyła powołania Mariusza Obryckiego na sześcioletnią kadencję (do 14 kwietnia 2025 roku). Druga - ustalenia jego pensji na 14 tysięcy złotych miesięcznie (prawdopodobnie brutto, choć uchwała tego nie precyzuje), a w trzeciej władze regionu odmawiają uwzględnienia wniosku o unieważnienie konkursu złożonego przez jednego z uczestników konkursu (ukrytego pod kryptonimem "xxxx").

Mariusz Obrycki obejmuje obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w niełatwej sytuacji. Jego poprzednik, Roman Nojszewski, został odwołany przed upływem kontraktu z powodu m. in. sytuacji finansowej i planów placówki w tej dziedzinie. Nie jest rozstrzygnięty spór zbiorowy i kwestia podwyżek płac dla średniego personelu. Przy rozwiązywaniu bieżących problemów placówka nie może sobie także pozwolić na obniżenie poziomu usług.                 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe