Podziękowania dla posła za kolej

  • 16.04.2019, 15:12 (aktualizacja 16.04.2019, 15:29)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziękowania dla posła za kolej
Łomżyński poseł Lech Antoni Kołakowski otrzymał ze spółki Centralny Port Komunikacyjny odpowiedź na swoje wystąpienie ze stycznia tego roku, w którym wskazuje potencjalnie najlepszy i najmniej „kolizyjny” dla mieszkańców i środowiska przebieg planowanej linii Kolei Warszawsko – Mazurskiej przez Łomżę ze stolicy przez Ostrołękę do Giżycka.

Parlamentarzysta skierował pismo do Mikołaja Wilda, pełnomocnika rządu do spraw budowy CPK oraz Andrzeja Bittela, wiceministra infrastruktury. Odpowiedź podpisał Piotr Malepszak, p.o. prezesa spółki CPK. „Przede wszystkim pragnę serdecznie podziękować Panu Posłowi za przedstawienie szczegółowych i interesujących propozycji dotyczących trasowania przedmiotowej linii” - napisał.

Przypomniał także, że Komisja Uzgodnieniowa Kolejowego Komponentu CPK przyjęła założenie o przebiegu linii przez Łomżę ze względu m.in. na obsługę większej populacji w regionie.

„Planowanie trasy linii znajduje się na etapie analizy wariantów przebiegu linii i będzie w toku dalszych prac uszczegóławiane z uwagi na konieczność przeprowadzenia dokładnej analizy technicznej, ekonomicznej, geologicznej i środowiskowej. Zgodnie z przepisami i procedurami określającymi zasady przygotowywania inwestycji infrastrukturalnych, kwestie wspomniane przez Pana Posła takie, jak m.in. korzyści dla społeczności lokalnej, czy też ewentualne kolizje z obszarami chronionymi Natura 2000, zostaną uwzględnione podczas prowadzenia wyżej wspomnianych analiz” - napisał Piotr Malepszak.

Przypomnijmy, że poseł Lech Antoni Kołakowski, który skutecznie zabiegał o wyznaczenie trasy Kolei Warszawsko – Mazurskiej w okolicach Łomży (w pierwotnym założeniu miała prowadzić z Ostrołęki w kierunku Kolna), proponuje poprowadzenie torów niemal równolegle do drogowego szlaku Via Baltica i budowę Stacji Łomża w w pobliżu Kupisk lub Sierzput. W ocenie parlamentarzysty taka konfiguracja szlaków drogowych i kolejowych z węzłami komunikacyjnymi stworzy w rejonie Łomży niezwykle atrakcyjną strefę inwestycji.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy Wnorowski
Jerzy Wnorowski 16.04.2019, 18:16
Walcz, walcz Lechu !! Nie zapominaj o moście na Narwi, który zapewni przeprawę kolejową i drogową. Kolej to marzenie mieszkańców Łomży i okolic.Pomyśl również o gospodarce wodnej - zalew na Narwi !!!

Pozostałe