Bezpieczniej na dwóch kółkach

  • 17.04.2019, 13:07 (aktualizacja 17.04.2019, 13:10)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Bezpieczniej na dwóch kółkach
Porozumienie mające na celu wspólną realizację miejskiego programu łomżyńskiej bezpiecznej komunikacji rowerowej zawarły władze miasta oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży.

Jak informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego, podstawą materialną projektu jest istniejąca i projektowana infrastruktura rowerowa, a celem poszechna edukacja w zakresie wychowania komunikacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży ze szkół z miejskich szkół. Porozumienie podpisali zastępca prezydenta Andrzej Garlicki oraz dyrektor WORD-u Mirosław Olifieruk.
- Z dużą satysfakcją przyjmuję to porozumienie, które zostało zawarte dzięki przychylności wicemarszałka Marka Olbrysia. Dzięki temu zrealizujemy program edukacyjny dla dzieci i młodzieży, a także rozbudujemy sieć naszego roweru miejskiego ŁoKeR – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Program łomżyńskiej bezpiecznej komunikacji rowerowej będzie realizowany w Łomży od 26 kwietnia do 1 listopada 2019 roku. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej uczniów w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przygotowanie ich do egzaminu na kartę rowerową oraz uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym. Ma on również służyć do nauki właściwego i bezpiecznego korzystania z systemu komunikacji rowerowej. Program w całości będzie realizowany przez Miasto, a na jego realizację Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przekaże 37 tysięcy złotych.

Jak informuje dyrektor WORD-u Mirosław Olifieruk, w ramach inicjatywy zorganizowane będą „pogadanki” edukacyjne w szkołach podstawowych, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpiecznej jazdy rowerem, prowadzone przez nauczycieli wychowania komunikacyjnego. Ponadto wszystkie stacje Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej zostaną oznakowane hasłami promującymi zasady bezpieczeństwa w ruchu rowerowym i logo WORD. Ponadto zorganizowane zostaną dwa wydarzenia dla dzieci i młodzieży, promujące system miejskiej komunikacji rowerowej, wraz z edukacją uczestników w zakresie prawidłowego przygotowania roweru do sezonu, zasad jego eksploatacji oraz zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i prawidłowego korzystania z systemu komunikacji rowerowej. Odbędą się również pokazy dla dzieci i młodzieży z zakresu ratownictwa medycznego i nauką zasad udzielania pierwszej pomocy.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe