Festiwal „Wiosna Moniuszkowska” u Łomżyńskich Filharmoników

  • 23.04.2019, 13:24
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Festiwal „Wiosna Moniuszkowska” u Łomżyńskich Filharmoników
Od 25 kwietnia do 11 maja Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na Festiwal „Wiosna Moniuszkowska” organizowany z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Koncert inauguracyjny festiwalu odbędzie się w czwartek 25 kwietnia, o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Jako soliści wystąpią: znakomity pianista i showman Waldemar Malicki oraz wspaniała sopranistka Bogumiła-Dziel Wawrowska. Towarzyszyć im będą Łomżyńscy Filharmonicy pod batutą Bartosza Żurakowskiego. W programie oprócz dzieł Stanisława Moniuszki, kompozycje między innymi Mieczysława Karłowicza, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Grażyny Bacewicz.

A już dwa dni później, w sobotę 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Muzeum Przyrody w Drozdowie recital najpiękniejszych arii i pieśni Stanisława Moniuszki. Wystąpią: Kim Ae Ran z Korei Południowej (sopran) oraz Robert Cieśla (tenor). Solistom przy fortepianie będzie towarzyszyć Joanna Kacperek.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe