Aktywne Kolno

  • 24.04.2019, 13:50 (aktualizacja 24.04.2019, 13:53)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Aktywne Kolno Wrota Podlasia
„Aktywna społeczność, aktywna rodzina gminy Kolno” to tytuł projektu, z którego skorzysta 15 osób i ich rodziny, mieszkające na terenie gminy Kolno (bierne zawodowo, zagrożone wykluczeniem społecznym i korzystające ze świadczeń socjalnych). Decyzję podjął Zarząd Województwa Podlaskiego.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, przewidziane są dla nich m.in. warsztaty rozwoju osobistego, wsparcie psychologiczne, praca socjalna, szkolenia zawodowe (w tym kurs kucharski, wizażu, szkolenie na pracownika budowlanego), doradztwo zawodowe oraz działania o charakterze środowiskowym. Do tego zadania zostaną zaangażowani animatorzy.

Realizacja przedsięwzięcia ma wzmocnić potencjał społeczności lokalnej i pobudzić mieszkańców do działania.

Realizacją projektu zajmie się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie. Przedsięwzięcie jest warte 341 tys. zł, dotacja z RPOWP to 306 tys. zł.

Nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przeprowadziła Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe