Z serca Europy do Parlamentu Europy. Krzysztof Jurgiel oficjalnie ogłosił start swojej kampanii w Suchowoli [VIDEO]

  • 24.04.2019, 14:34 (aktualizacja 24.04.2019, 15:55)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Z serca Europy do Parlamentu Europy. Krzysztof Jurgiel oficjalnie ogłosił…
„Polska sercem Europy”. Pod takim hasłem Prawo i Sprawiedliwość prowadzi swoją kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie mogło być zatem lepszego miejsca na oficjalną inaugurację kampanii Krzysztofa Jurgiela niż Suchowola, czyli geograficzne „serce Europy”.

Doświadczony parlamentarzysta, były minister rolnictwa będzie reprezentował województwo podlaskie na liście PiS, wspólnej także z województwem warmińsko – mazurskim.

Miejsce inauguracji kampanii nie było przypadkowe – przypominało o tym, że Polska od wieków jest w Europie i zbiegają się tu szlaki wiodące w różnych kierunkach. Jednocześnie na przykładzie Suchowoli widać jak bardzo regiony wschodniej Polski potrzebują inwestycji w rozwój infrastruktury. Główną ulicą miasteczka dziennie przyjeżdża kilka tysięcy TIR-ów.

- Dzięki determinacji rządu Prawa i Sprawiedliwości to się zmieni, gdyż zaawansowane są prace nad modernizacją dotychczasowych korytarzy drogowych, co poprawi bezpieczeństwo ruchu – podkreślał Krzysztof Jurgiel.

Podczas spotkania z mediami w Suchwoli ogłosił jakie są zasadnicze elementy jego programu.

1: Polska sercem Europy

Polska staje się liderem Europy Środkowej, dlatego powinniśmy być rzecznikiem państw naszego regionu. Europa potrzebuje Polski i Polaków, ich pracowitości, zapału, przedsiębiorczości, a także np. zdrowych produktów rolnych. Polska jest i musi przy tym pozostać wierna tradycyjnym wartościom, których Europa potrzebuje, takich jak: Dekalog, rodzina, solidarność. Dlatego moje hasło wyborcze brzmi: Więcej Polski w Europie.

2: Potrzebujemy nowego programu dla Polski Wschodniej

Byłem jednym z inicjatorów Programu Rozwój Polski Wschodniej, który w dwóch edycjach dysponował budżetem ponad 5 mld euro. Podlaskie i Warmińsko - Mazurskie nadal potrzebują unijnych funduszy z Polityki Spójności, by wyrównywać wciąż jeszcze duże różnice na tle kraju w zakresie infrastruktury (drogi, połączenia kolejowe, szkoły, przedszkola, szpitale, ośrodki kultury). Dobrze poznałem mechanizmy funkcjonowania instytucji UE. Aby skutecznie zabiegać o polskie interesy trzeba być nieustępliwym i bez kompleksów walczyć o sprawy ważne dla Polski. Będę zabiegał, aby w nowym budżecie UE zabezpieczono finansowanie kolejnego, nowego Programu Polski Wschodniej.

3: Unia Europejska nie może oszczędzać na rolnikach

Przygotowany przez Komisję Europejską projekt przyszłego budżetu zakłada zmniejszenie finansowania programu Wspólnej Polityki Rolnej. Chcemy to zmienić. Naszym priorytetem jest utrzymanie finansowania Wspólnej Polityki Rolnej na dotychczasowym poziomie oraz dążenie do wyrównania dopłat bezpośrednich.

Krzysztof Jurgiel jest aktywny w życiu publicznym od 25 lat. Pełnił funkcję prezydenta Białegostoku, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego, posła, senatora i dwukrotnie ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Jest wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS.

W Suchowoli pojawił się w otoczeniu bardzo mocnej drużyny Prawa i Sprawiedliwości. Jako kandydata do Parlamentu Europejskiego rekomendowali Krzysztofa Jurgiela m.in. politycy i samorządowcy.

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki: - Nasza reprezentacja w Parlamencie Europejskim musi być reprezentacją skuteczną i silną. Na pewno pan Krzysztof Jurgiel będzie jej ważnym filarem. Wiem, że jest skuteczny w działaniach, że będzie dążył abyśmy tutaj na Podlasiu mogli być dumni z osób, które nas tam reprezentują. Jeżeli wybierzemy Krzysztofa Jurgiela do Parlamentu Europejskiego, to wiem, że będzie walczył o utrzymanie ważnego dla nas Programu Polska Wschodnia o inne nasze interesy. Będzie stanowił siłę reprezentacji nie tylko naszego kraju, ale przede wszystkim naszego województwa..

Andrzej Duda, burmistrz Kolna: Krzysztof Jurgiel to nie tylko parlamentarzysta, nie tylko minister, nie tylko człowiek, który bardzo dobrze zna europejskie salony, ale także doświadczony samorządowiec. Swoją karierę zaczynał jako prezydent Białegostoku, był przewodniczącym Sejmiku Województwa Podlaskiego, zna bardzo dobrze problemy naszych regionów, problemy Polski Wschodniej, problemy takich miast jak Suchowola, Kolno, Biała Piska, Pisz I dzięki jego inicjatywom takie niewielkie miasta mogły sięgać po naprawdę olbrzymie ponadregionalne fundusze strukturalne. W moim mieście kilka kluczowych projektów dzięki inicjatywie posła i ministra Krzysztofa Jurgiela udało się nam zrealizować. Popieram Krzysztofa Jurgiela i mam nadzieję, że spotkamy się w Brukseli

Kazimierz Gwiazdowski, poseł i wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Krzysztof Jurgiel jako poseł i minister rolnictwa odbył ponad 100 spotkań z ministrami i ambasadorami wielu krajów. W czasie swej ministerialnej kadencji 2015 - 2018 pozyskał 30 nowych rynków zbytu dla Polski. To bardzo duże osiągnięcia. Są w tej chwili negocjowane środki Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021 – 2028. Nasze regiony, podlaski i warmińsko – mazurski, szczególnie potrzebują jako reprezentanta takiej osoby, która się zna na rolnictwie. Potrzebne sa nam środki finansowe na infrastrukturę – drogi, wodociągi, kanalizację, melioracje. Uważam, ż Krzysztof Jurgiel spełni nasze oczekiwania. Zna problemy wsi jak chyba nikt inny.

Na liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu składającym się z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego Krzysztof Jurgiel ma numer 2.

 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe