“Weta” ujawniła wszystkie tajemnice [VIDEO i FOTO]

  • 26.04.2019, 11:13 (aktualizacja 26.04.2019, 11:54)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
“Weta” ujawniła wszystkie tajemnice [VIDEO i FOTO]
Zespół Szkół Weterynaryjnych I Ogólnokształcących nr 7 w Łomży ze swoimi specjalnościami od dziesięcioleci przyciąga młodzież z różnych zakątków Polski. Tym razem na przyszłych uczniów czekał dzień pełen atrakcji. Wszystko za sprawą Dni Otwartych.

Uczniowie 8 klas, szkół podstawowych, a także gimnazjaliści, którzy stoją przed kolejnym ważnym wyborem są pełni obaw. Od decyzji związanej z wyborem szkoły średniej zależą bowiem ich dalsze losy: studia, a w konsekwencji zdobycie wymarzonego zawodu. Wielu z nich ma już jasno sprecyzowane plany. Jednak znaczna część dopiero się zastanawia. Dlatego zdaniem Mileny Wierzbowskiej takie dni otwarte to doskonała okazja, by utwierdzić się w wyborze. Poczuć atmosferę panującą w szkole, rozwiać wątpliwości czy nawiązać pierwsze znajomości.

- Przede mną kolejna ważna decyzja. Przyszłam na dni otwarte ponieważ “Weta” to mój pierwszy wybór. Dlaczego? Bardzo lubię gotować, a wiem że szkoła ta pomoże mi rozwinąć te zainteresowania – zdradza Milena Wierzbowska.

Sekretami i korzyściami ze zdobywania wiedzy w zakresie weterynarii, technologii żywności, żywienia i usług gastronomicznych, przetwórstwa mleczarskiego, architektury krajobrazu, turystyki wiejskiej i agrobiznesu, a także produkcji wędlin i ogrodnictwa oraz dietetyki i fitness zainteresowani są uczniowie nie tylko łomżyńskich szkół. Na dzień otwarty zjechała młodzież z Małego Płocka, Turośli, Rutek, Miastkowa, Nowogrodu oraz Zambrowa.

-Nasza szkoła, to nowoczesna placówka edukacyjna, posiadająca doskonałą bazę dydaktyczną, w której zajęcia odbywają się w nowoczesnych, dobrze wyposażonych pracowniach, a uczniowie mogą spełniać tu swoje marzenia i rozwijać pasje. Szkoła realizuje projekty unijne i oferuje młodzieży wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych: grooming (pielęgnacja małych zwierząt), działalność społeczną w Stowarzyszeniu „Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe”, zajęcia gastronomiczne czy florystyczne. Wszyscy chętni mogą się także realizować w szkolnym kole PCK oraz Caritas, uczęszczać na spotkania koła teatralnego, rozwijać się artystycznie, czy też sportowo i tanecznie – mówi Bogumiła Olbryś, dyrektor ZSWiO Nr 7 w Łomży.

W czasie trwania „Dnia Otwartych Drzwi" goście mogli podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca "WETA", czy pokaz musztry kelnerskiej, nie zabrakło także chemicznych eksperymentów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z carvingu, degustacja potraw przyrządzonych przez uczniów, a także pokaz reanimacji psa.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe