Idźcie w świat! I pamiętajcie

  • 26.04.2019, 16:07 (aktualizacja 26.04.2019, 16:13)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Idźcie w świat! I pamiętajcie
Sceneria jest podobna co roku. Sala sportowa Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży stosownie udekorowana. Inne są tylko twarze młodych ludzi w odświętnych strojach i w biretach. No i inne za każdym razem łzy nauczycieli. Smutek zawarty w słowie „pożegnanie” wyświetlonym na ekranach szybko rozproszyła Bogumiła Olbryś, dyrektor „Wety”.

- Każdy rocznik zapisuje się w historii naszej szkoły. Każdy jest niepowtarzalny w swych odrębnościach charakterów. Za chwilę odbierzecie świadectwa, wasza praca zostanie nagrodzona. Wraz całą Radą Pedagogiczną gratuluję wam i cieszę się waszymi sukcesami. Zawdzięczacie je także waszym rodzicom, których serdecznie witam. Wychodzicie w świat, jesteście mądrzy, macie wiele umiejętności. Dziękuję wam bardzo za wysiłek, który was wzbogacił o wiedzę i umiejętności bardzo poszukiwane na rynku pracy. Kochani, idźcie w świat, budujcie swoją przyszłość i rozsławiajcie imię szkoły, która stała się częścią waszej tożsamości. Pamiętajcie o niej. Pielęgnujcie te wartości, które stąd wynosicie, a nie pogubicie się w świecie, choćby był najbardziej rozległy – mówiła dyrektor Bogumiła Olbryś.

Podkreśliła też, że absolwenci „Wety” osiągają sukcesy nie tylko w specjalnościach zawodowych zdobytych w szkole, ale są wśród nich także wybitni reprezentanci innych dziedzin życia.

-Wszystkiego dobrego, kochani – zakończyła.

Słuchali jej uważnie maturzyści, a także goście szkoły, wśród których znaleźli się m.in. Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży, Iwona Łada, przewodnicząca Rady Rodziców, reprezentanci łomżyńskich uczelni Joanna Karpowicz, rektor Uczelni Jańskiego, prorektor Andrzej Borusiewcz z Wyższej Szkoły Agrobiznesu, prorektor Dariusz Perło ze współpracownikami z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, przyjaciel szkoły Emilian Kudyba

Głos młodzieży był tym razem głosem Agnieszki Szczęsnej.

Mam nadzieję, że szkoła będzie dumna z takich absolwentów jak my. Jestem zaszczycona, że w imieniu wszystkich klas czwartch mogę powiedzieć: Dziękujemy -powiedziała jedna z najlepszych absolwentek.

„Szanować tradycję, honor i dobre imię szkoły. Przestrzegać zasad demokracji. Aktywnie uczestniczyć w tworzeniu nowej rzeczywistości w naszej Ojczyźnie, Rzeczpospolitej Polskiej. Godnie nosić imię absolwenta” - rotę ślubowania odczytała dyrektor Bogumiła Olbryś. Młodzież potwierdziła słowem:”Ślubuję”.

Ocierane dyskretnie łzy wzruszenia, uśmiechy, uściski, kwiaty. Widać jak bardzo zżyli się członkowie szkolnej społeczności.

- To nie jest pożegnanie. To jest „do widzenia” i „do zobaczenia”. Nie pewno nie pożegnanie. Będziemy się jeszcze spotykali: na maturze, na egzaminach zawodowych, ale najwspanialsze będą te wspólne chwile, gdy przyjdą nas odwiedzić. Czasami najmilsze są te spotkania przypadkowe. Już teraz sobie zadają pytania: co ja będę robić po tej szkole, jak będzie mi jej brakowało? W trakcie nauki bywało oczywiście różnie – mówi Danuta Pędzich, wychowawczyni jednej z maturalnych klas.

Weterynaryjnej, a zatem przyszłych fachowców w bardzo specjalistycznej dziedzinie. Z doświadczeń wychowawczyni starającej się poznawać dalsze losy uczniów, wynika, że wielu kontynuuje zainteresowania na studiach weterynaryjnych czy zootechnicznych, część podejmuje pracę właśnie techników weterynarii. Calkiem spora grupa wykorzystuje wiedzę prowadząc z rodzicami gospodarstwa hodowlane. Specyfika zawodu oznacza także, że rozpraszają się po Polsce.

- Głównie w Polsce północno – wschodniej. Mam uczniów z Ełku, Suwałk, Augustowa, ale spotykam także naszych absolwentów w znacznie odleglejszych regionach. Czasami na wysokich stanowiskach – dodaje Danuta Pędzich.

Jedna z jej wychowanek, nie ukrywa, że zawodowo chciałaby się realizować zgodnie z kierunkiem wykształcenia. Ale wzruszenia trochę jest...

- Coś się musi zaczynać i kończyć. Gdy zaczynaliśmy towarzyszył nam ogromny stres, podobnie jest teraz. Ale czuję się spełniona – mówi Anita Chalecka.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania P.
Ania P. 26.04.2019, 21:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe