Nie ta marka

  • 28.04.2019, 22:32 (aktualizacja 28.04.2019, 22:36)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Nie ta marka KAS Białystok
Ponad 400 szt. podrobionej odzieży dziecięcej zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży podczas kontroli jednego ze stoisk na targowisku w Szczuczynie. Za handel podróbkami właściciel stoiska odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Łomży w trakcie kontroli prowadzonej na targowisku w Szczuczynie zainteresowali się odzieżą dziecięcą  oferowaną do sprzedaży na jednym ze stoisk. Na ubrankach widniały oznaczenia charakterystyczne dla znanych światowych marek, ale już wstępna ocena wskazywała na ich niską jakość wyrobów, co mogło świadczyć, że oferowana odzież nie jest oryginalna.

Kontrolujący z KAS zabezpieczyli w sumie 411 szt. odzieży dziecięcej i powiadomili przedstawicieli firm – właścicieli praw do chronionych znaków towarowych, którzy po przeprowadzonej ekspertyzie stwierdzili, że są to podróbki.

W sprawie sporządzone zostaną wnioski o ściganie i ukaranie właściciela stoiska, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe