Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje

  • 28.04.2019, 23:30 (aktualizacja 28.04.2019, 23:35)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje KRUS
W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

Jak informują organizatorzy, celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w warunkach gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie "Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat".

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3,
w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością  w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych.

Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, która była głównym organizatorem konkursu,  przeprowadzili przed jego rozpoczęciem w szkołach  127 pogadanek dotyczących zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Na konkurs wpłynęło 2545 prac plastycznych ze 182 szkół podstawowych
z województwa podlaskiego. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz klasy IV-VIII.

Laureatami  wojewódzkimi konkursu z klas 0 – III zostali:

I miejsce – Izabela Stasiulewicz, kl. 3 Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze;  

II miejsce –          Emilia Kaczanowska, kl. 1, Szkoła Podstawowa w Suchodolinie ,

III miejsce – Sebastian Burak, kl. 1, Zespół Szkół Samorządowych w Janowie.

Laureatami z klas IV – VIII zostali:

I miejsce – Eliza Borowska, kl. 6, Szkoła Podstawowa w Łubinie Kościelnym,

II miejsce – Adam Talecha, kl. 4, Zespół Szkół w Szumowie,

III miejsce – Maciej Lewandowskiej, kl. 6, Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie.

Ponadto Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała po 10 wyróżnień w każdej kategorii wiekowej. Za najaktywniejszy udział w konkursie wyróżnienie otrzymał Zespół Szkolno - Przedszkolny w Narwi. Na wniosek przedstawiciela OIP w Białymstoku wyróżnienie Inspektora Pracy otrzymał Bartosz Jakubowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bielsku Podlaskim.

Uczestnicy konkursu, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w obydwu kategoriach wiekowych, zostali zakwalifikowani do etapu centralnego.

Organizatorami etapu wojewódzkiego konkursu byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku, Podlaski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe