Finał olimpiady ZUS. Podlasianie z nagrodami

  • 01.05.2019, 02:17 (aktualizacja 01.05.2019, 02:22)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Finał olimpiady ZUS. Podlasianie z nagrodami
Finaliści olimpiady zorganizowanej w ramach projektu „Lekcje z ZUS”, rywalizowali w Centrali ZUS. Pierwsze miejsce i przyrzeczenie indeksów 10 uczelni wywalczył zespół I liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.

W tegorocznej edycji olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” można było wygrać indeksy na uczelnie oraz laptopy, czytniki e- ooków,  ipody. A dodatkową, i nie mniej cenną nagrodą, była wiedza o ubezpieczeniach, która na pewno przyda się w dalszym życiu laureatów. Do tegorocznej edycji olimpiady przystąpiło o 26 proc. więcej szkół, niż w roku ubiegłym. W samych „Lekcjach z ZUS” w tym roku szkolnym wzięło udział 75 tys. uczniów z ponad 4700 szkół.

Do Centrali Zakładu przyjechało 16 trzyosobowych zespołów – zwycięzców etapu wojewódzkiego. Podlaskiego reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sokółce. W tym roku do olimpiady przystąpiła rekordowa liczba ponad 34 tys. uczniów z całego kraju. Celem projektu jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie obowiązującego w naszym kraju systemu ubezpieczeń społecznych i przekazywanie praktycznych informacji przyszłym pracownikom i przedsiębiorcom.

Finał olimpiady składał się z trzech rund. W każdej z nich zespoły odpowiadały na 10 pytań. Pytania i odpowiedzi były w formie testu wielokrotnego wyboru. Odpowiedzi były udzielane w zawrotnym tempie. Zwykle już po kilku sekundach wszystkie zespoły zaznaczały odpowiedź.

- Warto walczyć o główną nagrodę. Uczniowie, którzy stanęli na pierwszym miejscu na podium otrzymali przyrzeczenia indeksów Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. To już tylko od nich zależy jaką uczelnię wybiorą, a ofertę mają ogromną. – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Wszyscy finaliści, w tym ekipa z Sokółki, tegorocznej edycji olimpiady oprócz drobny upominków otrzymali indeksy Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego w Olsztynie. Trud włożony w przygotowanie się do olimpiady został nagrodzony.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe