Europa daje rozwój

  • 02.05.2019, 23:02 (aktualizacja 03.05.2019, 07:36)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Europa daje rozwój
Rozwój subregionu łomżyńskiego, zamierzenia i plany samorządów na najbliższe lata oraz na nową perspektywę unijnego budżetu stanowiły główne tematy spotkania w Parku Przemysłowym Łomża. W gruncie rzeczy była to jednak przede wszystkim manifestacja poparcia dla posła Krzysztofa Jurgiela kandydującego do Parlamentu Europejskiego.

Wśród uczestników znalazło się aż troje posłów Prawa i Sprawiedliwości, Bernadeta Krynicka, wspomniany Krzysztof Jurgiel i Kazimierz Gwiazdowski, a ponadto prezydent Mariusz Chrzanowski i starosta Lech Szabłowski.

– Nie można uznać, że Łomża i Ziemia Łomżyńska były przez lata marginalizowane, ale to dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości realnie działa dla rozwoju regionu - podkreślał Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa.

Wskazywał przede wszystkim na realizację ważnych inwestycji infrastrukturalnych z ekspresowymi trasami drogowymi Via Baltica i Via Carpatia czy kolejową Rail Baltica  co będzie ważnym impulsem gospodarczym dla regionu i miasta.       

Prezydent Mariusz Chrzanowski dokonał podsumowania miejskich przedsięwzięć realizowanych z wykorzystaniem funduszy unijnych (choć żaden z uczestników debaty nie używał terminu, że to pieniądze europejskie). Były to w Łomży przede wszystkim inwestycje infrastrukturalne, wielkim znaczeniu komunikacyjnych, jak np. nowy odcinek ulicy Zawadzkiej czy modernizacje kilku innych kluczowych ulic. Wśród najważniejszych planów na tę kadencję prezydent wskazał kolejne zadania drogowe (np. ulica Kolejowa), bazę sportowa przy szkołach (hale przy SP 2, 4 i 5), rozwój Centrów Integracji Społecznej  we współdziałaniu z sąsiednimi gminami, halę widowiskowo - sportową, dokończenie prac przy siedzibie Filharmonii i Hali Kultury.

Poseł Bernadeta Krynicka wskazała, że ważnym źródłem sukcesów była efektywna współpraca samorządu miejskiego z rządem. - Tylu inwestycji, które wykonano w Łomży w kadencji 2014 - 2018 jeszcze nie było – przekonywała, deklarując chęć dalszego wsparcia władz miasta ze swej strony. Poseł Kazimierz Gwiazdowski z kolei wyraził nadzieję, że utrzymanie programu dla Polskich Wschodniej, który także przyniósł Łomży i regionowi ważne inwestycje. Starosta Lech Szabłowski podkreślał, że powiatowi łomżyńskiemu, który należy do najmniej zamożnych z 314  tego szczebla samorządów w Polsce pod względem dochodów na mieszkańca, udaje się jednak zdobywać znacznie lepsze pozycje pod względem pozyskiwania funduszy i realizacji zadań inwestycyjnych.      

Wszyscy z uczestników spotkania nie szczędzili podziękowań za wspieranie łomżyńskich inicjatyw Krzysztofowi Jurgielowi, którego popierają jako kandydata do Parlamentu Europejskiego.    

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe