czwartek, 28 marca 2024 23:01

Prefbet zaczyna od złota i srebra

Złoty medal w rywalizacji drużynowej mężczyzn, srebrny w drużynie kobiet, dobre pozycje indywidualne z najlepszymi życiowymi wynikami. W dobrym stylu rozpoczęli główną część sezonu lekkoatleci LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża udziałem w mistrzostwach Polski seniorów na 10 000 metrów w Białogardzie.

Autor: Prefbet Śniadowo Łomża

Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec PREFBET, łomżyńscy lekkoatleci wywalczyli srebrne medale w drużynowej klasyfikacji  kobiet i złote w drużynie mężczyzn.

Spośród siedmiorga uczestników zawodów z łomżyńskiego klubu aż pięcioro uzyskało rekordy życiowe w tym wszystkie kobiety.  Ewa Jagielska była 6  (34:15,64), Justyna Korytkowska  - 9 (34:41,07 ), a "punktujący" skład drużyny uzupełniła zawodniczka z grupy młodzieżowej Aleksandra Matejkowska    (41:16,86 ).

Wśród mężczyzn rekordy życiowe uzyskali 8 Przemysław Dąbrowski (30:30,60) oraz młodzieżowiec Rafał Pogorzelski(32:24,17). Tym razem bez rekordów, ale również z dużym wkładem dla drużyny przybiegli 11 Emil Dobrowolski (30:45,56) i 14 Mateusz Niemczyk (31:12,14) .

- Po rozegraniu słabszych serii kobiet i mężczyzn zaczął padać deszcz co na pewno miała duży wpływ na wyniki zawodników którzy nie biegli w kolcach tylko w butach startowych. Ze względu na kontuzję łydki i tygodniową przerwę od treningów również Justyna Korytkowska znalazła się w tej grupie. Pomimo tego Justyna poprawiła „życiówkę” o ponad 12 sekund co jest na pewno dobrym prognostykiem przed rozpoczynającym się sezonem - wyjaśnia Andrzej Korytkowski.

***

Podczas rozegranego w Warszawie Biegu Konstytucji 3 Maja zwycięstwa w kategorii zarówno kobiet jak i mężczyzn odnieśli biegacze PREFBETU. Zwyciężczynią biegu pań została Ewa Jagielska (17.17) która wyprzedziła m. in. koleżankę klubową Annę Szyszkę, która była 3 (18:01). Jakub Nowak wygrał w biegu open z czasem 14:47.

W mityngu 3 maja w Białymstoku drugie lokaty wywalczyli Beata Trzonkowska w rzucie dyskiem (46,35 m) i Piotr Sadłowski na 3000m 9:14,87 (rekord życiowy).