Na marzenia nigdy nie jest za późno... Malarstwo w MOK Zambrów

  • 06.05.2019, 06:29 (aktualizacja 06.05.2019, 06:32)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Na marzenia nigdy nie jest za późno... Malarstwo w MOK Zambrów
Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie zaprasza 10 maja o godzinie 18:00 do Galerii Sztuki "Labirynt" na wernisaż wystawy malarstwa Heleny Szczypko. "Powrót do młodzieńczych marzeń II".

- Jest to moja druga wystawa w rodzinnym mieście. Pierwsza miała miejsce w roku 2014 i była zatytułowana "Powrót do młodzieńczych marzeń". Minęło 5 lat, szukałam nazwy do prezentacji nowych prac i stwierdziłam, że najbardziej odpowiednie będzie bliskie nawiązanie do poprzedniej wystawy. Stąd tylko nieznaczna korekta. Może to zabrzmi banalnie, ale Zambrów to moje dzieciństwo, pierwsza młodość. Nadal realizuję swoje marzenia. Mają obecnie  inny wymiar, ponieważ jestem studentką III roku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, a mam nadzieję, że wkrótce będę mogła powiedzieć, że już IV roku. Tematyka prac jest różnorodna, ponieważ ciągle poszukuję nowych inspiracji, piękna we wszystkim, nawet w rzeczach zwyczajnych. Ale moim ulubionym tematem są twarze, portrety. Malując, opisuję je, wydobywam charakter, cechy szczególne, emocje... Tworzenie to dla mnie wydobywanie piękna istnienia, bo bez tego życie nie miałoby sensu. Jestem też żywym dowodem na to, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno i warto dążyć do tego, aby być w zgodzie z samym sobą - przekazuje odbiorcom Helena Szczypko.             

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe