Absolwent "Wety" szefem polskiej weterynarii

  • 08.05.2019, 04:33 (aktualizacja 08.05.2019, 04:39)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Absolwent "Wety" szefem polskiej weterynarii MRiRW Bogdan Konopka (w środku) w towarzystwie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego (z lewej) oraz sekretarza stanu Szymona Giżyńskiego
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Bogdana Konopkę, Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Kielcach na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii. Łomża ma też powód do dumy - Bogdan Konopka to absolwent Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

Jak podaje w swoim komunikacie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, premier Mateusz Morawiecki 5 maja odwołał ze stanowiska GLW Pawła Niemczuka (będzie teraz zastępcą ds. zdrowia zwierząt oraz Unii Europejskiej i Współpracy z Zagranicą). Już następnego dnia Głównym Lekarzem Weterynarii został dr Bogdan Konopka, od 2006 roku pełniący funkcję Wojewódzkiego lekarza Weterynarii w Kielcach.          

Jak podają media w notach biograficznych nowego szefa polskiej weterynarii, jest on lekarzem tej specjalności od 32 lat, po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wcześniej jednak wiedzę zdobywał  w Technikum Weterynaryjnym w Łomży, które ukończył w 1981 roku. Ma doktorat z zakresu nauk zootechnicznych uzyskany w 2017 roku.

Po studiach osiedlił się w Kielcach i tam zdobywał kolejne doświadczenia zawodowe w instytucjach weterynaryjnych, ale także np. jako prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego czy właściciel gospodarstwa rolnego specjalizującego się właśnie w hodowli bydła mięsnego. Od 2006 roku do tej pory był Świętokrzyskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii.

Jak podkreślają branżowe media, główny zadaniem Bogdana Konopki na nowym stanowisku będzie problem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe