Półmaraton Terytorialsów

  • 08.05.2019, 14:41 (aktualizacja 08.05.2019, 14:52)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Półmaraton Terytorialsów
Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Półmaratonie o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej odbyły się w Białymstoku. Wygrał Paweł Grygo, znakomity ongiś lekkoatleta, a obecnie żołnierz 1 Podlaskiej Brygady OT

Jak informuje Beata Leszczyńska, rzecznik 1 PBOT, podczas białostockiego niedzielnego półmaratonu biegało niemal 3300 osób! W pierwszej trzydziestce znaleźli się biegacze z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy jednocześnie rywalizowali w ramach własnej formacji.

Tegoroczny 7. PKO Białystok Półmaraton był okazją do pobicia kilku rekordów. Po pierwsze do mety dodarło 3288 biegaczy, w tym 69 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy biegli z numerami: 4001-4069. Padły też indywidualne rekordy trasy wielu zawodników.

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej, wystawiona przez 9 brygad, rywalizowała zarówno w ogólnej klasyfikacji – jak również w ramach równocześnie odbywających się Zawodów o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Półmaraton odbywał się na dystansie 21,0975 km (posiadającej atest PZLA oraz IAAF). Najlepszym wśród żołnierzy okazał się st. szer. Paweł Grygo z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Warto przypomnieć, że na swoim koncie ma już spory sukces z końca 2018 r., kiedy to w II Biegu Terytorialsa zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej 40+ na 17 km. Jak podsumowuje, półmaraton był sporym wyzwaniem:

- To był pierwszy bieg po pięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Jednak znajomi, żołnierze, mieszkańcy Białegostoku zagwarantowali doping, który mnie niósł do mety. Cieszę się, że udało się wywalczyć zarówno I miejsce w kategorii indywidualnej i w drużynowej - mówi sportowiec w mundurze.

Jak podkreślił szef sekcji szkoleniowej w 11 blp ppor. Piotr Workun: czasy z półmaratonu dla wielu żołnierzy 1PBOT, były najlepszymi wynikami jakie osiągnęli do tej pory.

Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej trafił do gospodarza zwodów – 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zarówno w kwalifikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Wyniki – podium:

Klasyfikacja drużynowa:

1.Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

2.Warmińsko-Mazurska Brygada OT

3. Lubelska Brygada OT


Klasyfikacja indywidualna:

1.Paweł Grygo (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej), czas: 01:17:06

2.Tomasz Buksa (11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej), czas: 01:17:44

3. Adam Szydlik (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej), czas: 01:19:53


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe