Pamiętają o ogrodach...

  • 10.05.2019, 15:24 (aktualizacja 10.05.2019, 15:27)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Pamiętają o ogrodach...  ROD Łomża
Działkowcy z Łomży mogą starać się o dotacje, aby ich ogródki były piękniejsze i bardziej funkcjonalne. Urząd Miejski rozpoczyna od 13 maja przyjmowanie wniosków o dofinansowanie przede wszystkim budowy i rozbudowy infrastruktury rodzinnych ogródków działkowych.

„Realizacja zadania musi wpływać na poprawę warunków korzystania z ROD przez działkowców lub zwiększać dostępność społeczności lokalnej do tego ROD. Udzielenie dotacji następuje na wniosek złożony wyłącznie przez zarząd ROD lub osobę przez niego upoważnioną” - informuje Urząd Miejski. Do podziału jest w tym roku 30 tysięcy złotych.

Na wnioski o udzielenie dotacji oczekuje od 13 maja do 3 czerwca Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych UM w Łomży przy ul. Farnej 1. Można przesłać go listownie, a wzór fomularza jest do pobrania ze strony internetowej miasta: www.lomza.pl/index.php?wiad=8986.

Jak przypomina Łukasz Czech z Ratusza, na terenie Miasta Łomża działają 4 rodzinne ogrody działkowe: „Aster”, „Grobla”, „Wiarus” oraz im. Jakuba Wagi. Łącznie na terenie ROD w Łomży znajduje się 1210 działek, które użytkują całe rodziny. Powierzchnia ogrodów w Łomży wynosi niemal 50 ha.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 13.05.2019, 14:17
Najpiękniejszy ogród to Aster

Pozostałe