Mama, ja i angielski

  • 14.05.2019, 15:17 (aktualizacja 14.05.2019, 15:23)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mama, ja i angielski
Zakończony został w Łomży językowy projekt dla mam „Mummy&Me” przygotowany i zrealizowany przez firmę Linguo oraz Fundację „L”. Był to bezpłatny kurs języka angielskiego dla młodych mam przebywających na urlopach macierzyńskich lub wychowawczych i opiekunów małych dzieci.

Mummy&Me trafia do kobiet, które chcą poświęcić więcej uwagi sobie i swojemu rozwojowi oraz do mam pracujących w domu, które chcą zmienić swoją codzienną rutynę – podkreślają organizatorzy.

Kilkanaście tygodni nauki, ponad 20 uczestników, w tym 10 mam z dziećmi, 20 godzin języka angielskiego oraz 3 spotkania z psychologiem – to liczbowe podsumowanie pierwszej edycji projektu „Mummy&Me”.

- Młode mamy brały udział w projekcie razem ze swoimi pociechami, którym zapewnialiśmy opiekę. Zajęcia językowe prowadzone były przez lektorów ze szkoły językowej Linguo i odbywały się w kameralnej grupie, z aktywnym udziałem wszystkich mam – mówi Ewa Pawelczyk, koordynator projektu w Fundacji „L”. - W tym czasie, dzieci bawiły się pod naszą opieką w sąsiedniej sali w edukacyjne zabawki i tablicę multimedialną, lub – jeśli chciały – towarzyszyły mamom osłuchując się z brzmieniem języka angielskiego – dodaje Ewa Pawelczyk.

Oprócz edukacyjnej roli tych spotkań, Mummy&Me było też miejscem wymiany poglądów na temat rozwoju dzieci. W trakcie projektu odbywały się warsztaty z psychologiem, który przybliżał mamom temat zagrożeń płynących z nadużywania internetu, gier, social mediów i telefonów komórkowych w procesie wychowawczym.

- Zainteresowanie Mummy&Me było bardzo duże i widzimy, że jest to ważny projekt dla mieszkańców miasta. Dyskusje z młodymi mamami zainspirowały nas do tego, by podjąć prace nad stworzeniem internetowej platformy dla młodych mam z Łomży i okolicy. Ale o tym z przyjemnością zdradzimy więcej szczegółów w najbliższych tygodniach – mówi Sebastian Jaworowski, założyciel Fundacji „L” i współwłaściciel szkoły językowej Linguo. W międzyczasie chcielibyśmy zorganizować kolejną edycję „Mummy&Me” i mamy nadzieję, że Urząd Miasta Łomży zaangażuje się w jej tworzenie – dodaje Sebastian Jaworowski.

Projekt „Mummy&Me” trwał od lutego do maja. Program był współfinansowany w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów alkoholowych oraz Innych Uzależnień na 2019 r.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe