Żeby było czyściej w powietrzu

  • 15.05.2019, 06:52 (aktualizacja 15.05.2019, 06:55)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Żeby było czyściej w powietrzu oddychajpowietrzem.pl
Nabór wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na 2019 rok ogłosiły władze Łomży.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w 2019 roku poprzez dofinansowanie (dotacje) wymiany w zabudowie jednorodzinnej pieców opalanych węglem na piece gazowe lub na biopaliwo (pellet), ewentualnie podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. W budżecie miasta na ten cel przeznaczono kwotę 300 tys. zł, co pozwoli na wsparcie realizacji 30 – 35 nowych źródeł ciepła.

Program kierowany jest do wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych, jednakże przy przyznawaniu dotacji pod ocenę brane będą m.in. kryterium dochodowe, niepełnosprawność, liczba osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym, powierzchnia oraz stan techniczny budynku. Osoby o najniższych dochodach mogą otrzymać dotację nawet w wysokości 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Urzędzie Miejskim w Łomży, Stary Rynek 14, w terminie do 7 czerwca 2019 roku. Informacji w sprawie Programu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, pokój 103 (I piętro), tel. 86 2156792, [email protected].  Wydział udziela również pomocy w prawidłowym wypełnieniu wniosku.
 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe