ITD kontroluje i edukuje

  • 16.05.2019, 06:01 (aktualizacja 16.05.2019, 06:07)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
ITD kontroluje i edukuje ITD
Działania kontrolne przeprowadziła Inspekcja Transportu Drogowego na drogach Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. Inspektorzy sprawdzili rzeczywistą wagę 73 pojazdów. Z powodu naruszenia przepisów związanych z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej i nacisku osi pojazdów wobec przedsiębiorców wszczęto 2 postępowania administracyjne zagrożone karami w łącznej kwocie 2 tysięcy 500 złotych, a za stwierdzone naruszenia z zakresu ustawy o transporcie drogowym 7 postępowań wyjaśniających na sumę 6 tysięcy 900 złotych.

Za naruszenia przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym na kierowców nałożono 33 mandaty karne na kwotę 5 tysięcy 520 złotych, natomiast za naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym 19 mandatów na sumę 1 tysiąca 800 złotych.

Ponadto inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny jednego pojazdu za zły stan techniczny.

***

Jak relacjonuje ITD, do „Bezpiecznej Szkoły Krokodylka Tirka” dołączyli kolejni uczniowie. Ponad 40 dzieci ze szkoły podstawowej w Nowej Wsi (powiat ostrołęcki) o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczyli wyjątkowi nauczyciele – Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur i poseł Arkadiusz Czartoryski.

- Działania profilaktyczne i edukacyjne mają bezpośredni wpływ na zwiększenie umiejętności dzieci, a tym samym na wzrost bezpieczeństwa. Uczymy dzieci dobrych praktyk w ruchu drogowym. Wiedza, którą najmłodsi zdobywają w atrakcyjnej formie poprzez uczestnictwo w organizowanych przez Inspekcję zajęciach, zaowocuje też w przyszłości. To przecież przyszli kierowcy, rowerzyści, czy dorośli piesi. Ważne, żeby wiedzieli, że wiele niebezpiecznych zdarzeń to efekt działań lub zaniechań nas samych. Właściwe zachowania, kultura i szacunek na drodze to podstawowe elementy, które zapewnią nam bezpieczeństwo” – podkreślił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

W trakcie spotkania edukacyjnego wykładowcy mówili o podstawowych przepisach ruchu drogowego, zasadach poruszania się osób pieszych i bezpiecznej podróży, ale też o bezpieczeństwie w trakcie zbliżającego się wakacyjnego wypoczynku.

 -Lekcje z Inspekcją Transportu Drogowego są bardzo wartościowe. Oprawa lekcji jest niesamowita. Mamy tu miasteczko ruchu drogowego ze znakami drogowymi. Są też kamizelki odblaskowe i inne upominki dla dzieci. To wszystko powoduje, że lekcje z Inspekcją Transportu Drogowego są ciekawe. Wiem, że Inspekcja przeprowadza sporo takich działań. Za to bardzo dziękuję, bo to istotne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego działania edukacyjne. Mam nadzieję, że dzieci przekażą tę wiedzę dorosłym. Bo to nam, dorosłym, najczęściej zdarza się zapominać o zasadach BRD - powiedział poseł Arkadiusz Czartoryski.

Uczniowie śledzili przygody bohaterów filmów animowanych, uczestniczyli w quizach i zabawach, a zdobytą wiedzę teoretyczną mogli sprawdzić w miasteczku ruchu drogowego. Atrakcją spotkania okazała się maskotka Inspekcji – Krokodylek Tirek, który przyłączył się do zabaw edukacyjnych.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur przypomniał również dzieciom o tym, jak ważne jest noszenie odblasków, np.: w drodze do lub ze szkoły.

Na zakończenie lekcji uczniowie otrzymali od Inspekcji Transportu Drogowego zestawy edukacyjne.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe